Na początku lipca rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs ekologiczny „Drzewo Roku 2012”. Pierwsze miejsce zajął platan z Kóz, który weźmie udział w konkursie europejskim. Platan po miesięcznym głosowaniu internautów uplasował się na VI miejscu. Konkurs trwał od listopada 2011 roku, a zgłoszono do niego 290 drzew z całej Polski. Do finału jury zakwalifikowało 11 drzew, w tym platana zgłoszonego przez gimnazjalistów z Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Chojnie. Przez cały czerwiec trwała intensywna promocja drzew finałowych i zdobywanie punktów poprzez głosowanie internautów. Olbrzym znalazł się dokładnie w środku tego peletonu uzyskując VI miejsce w Polsce z liczbą punktów ponad 1900.

Tak duża liczba punktów świadczy o dużym zaangażowaniu społeczności nie tylko lokalnej, która zareagowała na konkurs bardzo ciepło, przez co wielu ludzi włączyło się do promowania naszego drzewa. Na uwagę zasługuje fakt, że bardzo zaangażowali się Polacy, którzy wyjechali stąd do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii. Tęsknota za krajem spowodowała to, że w nich lokalny patriotyzm odezwał się bardzo szybko.  Dzięki profilowi założonemu dla platana Olbrzyma na FB i NK pisali oni posty z informacjami jak angażują do głosowania społeczność za granicą. Ogromny wkład w promocję naszego drzewa miały gazety lokalne „Gazeta Chojeńska” i „Gazeta Skrzynkowa” oraz strony internetowe: www.chojna.pl , www.gryfino.powiat.plwww.chojna24.pl , www.ckchojna.pl, www.soswchojna.edupage.org.pl, www.24kurier.pl, www.radioszczecin.pl, www.facebook.com. Zaangażowało się tak wiele osób, że nie sposób wymienić wszystkich.


Uczniowie Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Chojnie oraz ich opiekun, a zarazem promotor platana E. Krucewicz bardzo gorąco dziękują wszystkim, którzy głosowali na „Olbrzyma” oraz promowali go zachęcając innych do głosowania. 

Wśród zabieganych, zapracowanych ludzi, wśród obciążonej nauką i przeróżnymi egzaminami młodzieży są piękne, niejednokrotnie zapomniane i zaniedbane drzewa, drzewa z ciekawą historią, drzewa wyjątkowe jak nasz Olbrzym, o których taki konkurs jak ten Klubu Gaja nie pozwala zapomnieć. 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony