We wtorek 13 maja br. na gryfińskim nabrzeżu odbyło się spotkanie integracyjne przygotowane przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie pt. „Neptunalia”. Miało ono na celu integrację osób niepełnosprawnych z powiatu gryfińskiego i Szczecina ze środowiskiem lokalnym.

Była to pierwsza edycja „Neptunaliów”, ale jak powiedzieli pomysłodawcy, jednocześnie prowadzący imprezę – nauczyciele - Arkadiusz Jedynak i Elżbieta Dworzańska; - „na pewno nie ostatnie i z całą pewnością będzie kontynuowane w następnych latach.”Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10 powitaniem wszystkich zaproszonych gości. Swoją obecnością „Neptunalia 2014”uświetnili m.in.:

Starosta Gryfiński - Wojciech Konarski

Wicestarosta - Jerzy Miler

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino - Henryk Piłat

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Marianna Kołodziejska – Nowicka

Pałac Młodzieży w Szczecinie reprezentował Pan Wojciech Tomczak

Dyrektor ZSS - Małgorzata Wakuluk poprosiła starostę Wojciecha Konarskiego, Patrona Honorowego o uroczyste otwarcie imprezy.
Następnie na nabrzeżu pojawił się król wód i oceanów, wszechwładny Neptun, który po opuszczeniu swojej łodzi przemaszerował wraz ze swym orszakiem i wszystkimi uczestnikami spotkania na scenę, na której dokonał pasowania na „majtka”. Tego dnia na scenie dużo się działo.

Po uroczystym pasowaniu „Szczurów lądowych” na pełnowartościowe „wilki morskie” nadszedł czas na Konkurs Piosenki Szanty. Kolejni uczestnicy dawali występy, po których zacne jury wybrało zwycięzców. Wręczono nagrody.
W trakcie uroczystości nie brakowało atrakcji, można było skorzystać z symulatora dachowania, udostępnionego przez WORD w Szczecinie, zaczerpnąć wiedzy z materiałów udostępnionych w sali edukacyjnej Nadleśnictwa Gryfino, czy obejrzeć panoramę miasta z „lotu ptaka” na podnośniku wozu strażackiego. Miłośnicy makeup mogli się poddać malowaniu twarzy przez wizażystki z TEB Edukacja w Szczecinie. W związku z tym, że spotkanie było utrzymane w stylu marynistycznym, nie mogło zabraknąć osób związanych z morzem, czyli przedstawicieli Centrum Żeglarskiego ze Szczecina, którzy udzielali wszelkich niezbędnych informacji dla zainteresowanych tą tematyką osób. Ochotnicza Straż Pożarna z Widuchowej rozgrzewała wszystkich gorącą zupą grochową oraz serwowanymi pasztecikami z barszczem. Patronem Medialnym pierwszej odsłony „Neptunaliów 2014”, objęło, to wydarzenie  – 7 Dni Gryfina.Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wszystkich instytucji, które udzieliły wsparcia i pomogły w organizacji Neptunaliów oraz dla wszystkich osób o wielkich sercach, które nas wspomogły i nie odmówiły pomocy. Szczególne podziękowania składamy dla Adama Lewińskiego, który pomagał nam we wszystkich działaniach od samego początku, czyli od powstania pomysłu.

Źródło: ZSS w Nowym Czarnowie

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony