17 maja br. uczniowie Ośrodka w Chojnie uczestniczyli w „VIII OGÓLNOPOLSKIM PRZEGLĄDZIE RECYTATORSKIM UCZNIÓW SZKÓŁ I OŚRODKÓW SPECJALNYCH" pod hasłem "KOSMICZNE WERSETY, CZYLI SŁÓW KILKA O GWIAZDACH, SŁOŃCU, KSIĘŻYCU, PLANETACH…". Organizatorek konkursu był Zespół Szkół Specjalnych nr 10 w Szczecinie.

Celem przeglądu jest zainteresowanie uczniów sztuką recytacji, kształcenie wrażliwości na piękno języka polskiego, wyzwalanie kreatywności, motywowanie do czytania poezji. Placówka bierze udział w tej imprezie od pierwszej edycji. Uczestnicy konkursu zawsze są bardzo serdecznie przyjmowani przez organizatorów. W przerwie występów czeka na wszystkich słodki poczęstunek, podczas którego m.in. jest czas na rozmowy,  nawiązywane są nowe znajomości. W bieżącym roku szkolnym Ośrodek reprezentowało pięciu  uczniów. W kategorii klas I-III szkoły podstawowej - Julia Sulowska i Michał Papiński; klas IV-VI szkoły podstawowej - Nikola Kuballek, a w kategorii klas gimnazjalnych - Magdalena Krasnopolska i Dorota Dziergas. Reprezentanci naszej placówki z dużym zaangażowaniem przedstawili przygotowane utwory Wandy Chotomskiej, Leszka Sulima Ciundziewińskiego i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Jury po długich naradach wyłoniło zwycięzców, jednocześnie podkreślając, że wszyscy uczestnicy zasługują na ogromne słowa uznania. W gronie zwycięzców znalazło się czworo  uczniów Ośrodka: Julia Sulowska (I miejsce), Michał Papiński (II miejsce), Nikola Kuballek (III miejsce) – w kategorii szkoła podstawowa i Magdalena Krasnopolska (III miejsce) - w kategorii gimnazjum. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe. Uczniowie wrócili pełni wrażeń   i zadeklarowali, że także w następnym roku chętnie wezmą udział w kolejnej edycji przeglądu.

Uczniów do udziału w konkursie przygotowali: Jolanta Bancewicz Joanna Gajowska, Dorota Wiatrowska.


Źródło: SOS-W Chojna

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony