9 grudnia 2016 r. w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie odbyły się eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności z udziałem uczniów klas ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego. Uczelnia postanowiła połączyć to przedsięwzięcie z organizacją spotkania z władzami uczelni oraz zwiedzaniem kompleksu naukowego dla uczniów szkół objętych patronatem Akademii Sztuki Wojennej.

Na zaproszenie odpowiedziały szkoły prowadzące klasy mundurowe, w tym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Uczniowie zwiedzali  bibliotekę, obejrzeli halę sportową wraz z basenem oraz bogato wyposażonymi siłowniami.

Największe zainteresowanie uczniów wzbudziło Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych, gdzie studenci oraz żołnierze rozgrywają wirtualnie scenariusze w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Uczą się w ten sposób podejmować najbardziej trafne decyzje pod okiem specjalistów w tej dziedzinie.

Uczniowie spotkali się z Dziekanem Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego, prof. dr hab. Tomaszem Żyro, który opowiadał o zadaniach wydziału, strukturze, kierunkach nauczania, kadrze oraz przedmiotach maturalnych branych pod uwagę przy rekrutacji na uczelnię. Odbyło się też spotkanie z Prorektorem ds. studenckich prof. dr hab. Jarosławem Gryzem oraz Kierownikiem Wydziału Spraw Studenckich Doktoranckich i Promocji dr Joanną Zagdańską, podczas którego młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną Akademii Sztuki Wojennej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Uczniowie mieli także możliwość spotkania się z żołnierzami armii obcych studiujących na Akademii Sztuki Wojennej, m.in. z Ukrainy i Wietnamu.

Pod koniec odbyło się wręczenie nagród uczniom, biorącym udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności oraz uzyskaniu przez nich kwalifikacji do etapu centralnego. Na zakończenie miała miejsce projekcja filmu "Historia Roja" - polskiego dramatu wojennego, opowiadającego historię jednego z Żołnierzy Wyklętych.

Było to pierwsze w 2016 roku zaproszenie uczniów klas mundurowych  ZSP w Chojnie przez Akademię Sztuki Wojennej w ramach patronatu.

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony