Przeszło 400 tegorocznych absolwentów gimnazjów odwiedziło we wtorek, 7 lutego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie im. Bohaterów Powstania Warszawskiego, po to, by w ramach Dnia Otwartego szkoły, móc zapoznać się z tegoroczną ofertą edukacyjną największej szkoły ponadgimnazjalnej w Gryfinie.

Lekcje otwarte
Wśród odwiedzających znaleźli się uczniowie ośmiu gimnazjów nie tylko z terenu całej gminy Gryfino ale także z Kołbacza oraz Szczecina. Wtorkowy Dzień Otwarty był przede wszystkim okazją dla potencjalnych przyszłych uczniów ZSP nr 2 Gryfinie do zapoznania się ze szkołą, jej bazą dydaktyczną oraz sportową. Można było  również przekonać się na własne oczy, jak wyglądają zmodernizowane pracownie elektryczne, gastronomiczne oraz ekonomiczne. Gimnazjaliści wzięli także udział w lekcjach otwartych z chemii, biologii, geografii, historii, ekonomii i wielu, wielu innych.


Fot. Julian Dalidowicz

Widoczna współpraca
Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska firm oraz instytucji, z którymi ZSP nr 2 w Gryfinie współpracuje na co dzień. Z jednej strony był to Cech Rzemiosł Różnych w Gryfinie ze swoją bogatą ofertą praktyk dla młodocianych pracowników, któremu towarzyszył pokaz fryzjerstwa w wykonaniu Moniki Mężyńskiej oraz jej praktykantek, a z drugiej największe firmy naszego regionu, takie jak Fiege E-com Logistics Sp. z o.o. (odpowiedzialna za rekrutację  dla Zalando), PGE ZEDO S.A., Fliegel Textilservice Sp. z o. o., Albatros Sp. z o. o., DBK Sp. z o. o., Jaeger Sp. z o. o., czy też Technologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o. o. z Goleniowa.

Fot. Julian Dalidowicz

Dyrekcja, jak i całe grono pedagogiczne serdecznie dziękuje dyrektorom gimnazjów za umożliwienie swoim tegorocznym absolwentom udziału w Dniu Otwartym, a wszystkich obecnych tego dnia w ZSP nr 2 w Gryfinie gimnazjalistów zachęca do podjęcia nauki w szkole przy ulicy Łużyckiej 91.


Fot. Julian Dalidowicz

Fot. Julian Dalidowicz

Fot. Julian Dalidowicz

Fot. Julian Dalidowicz

Fot. Julian Dalidowicz

Fot. Julian Dalidowicz

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony