18 maja 2017 roku już po raz trzeci odbyła się Impreza Turystyczno – Integracyjna „Leśna Polana”. Honorowy patronat nad imprezą objeli: marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz starosta Wojciech Konarski. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zespół Szkół w Nowym Czarnowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Most”.

Do Nowego Czarnowa przybyło 18 zespołów ze szkół, przedszkoli i innych placówek powiatu. Uczestników odwiedzili również przedstawiciele Powiatu Gryfińskiego na czele ze starostą Wojciechem Konarskim, wicestarostą Jerzym Milerem, sekretarzem Barbarą Rawecką, skarbnikiem Janiną Niwą, członkami Zarządu Powiatu Janem Gładkowem i Tomaszem Siergiejem oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Elżbietą Lorenowicz-Bień.

 

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 odprawą opiekunów drużyn, następnie gospodarze zaprosili na przebiegające równolegle bloki turystyczne: marsz na orientację oraz pogodny spacer. Marsz na orientację skierowany został do uczestników sprawnych motorycznie i o niezbyt ograniczonej sprawności ruchowej. Marsz na orientację to forma aktywnego wypoczynku i jednocześnie jeden z rodzajów turystyki, którego celem jest pokonanie pieszo w ustalonym limicie czasu danej trasy i odnalezienie w terenie punktów kontrolnych oznaczonych na dostarczonej przez organizatora mapie. Natomiast pogodny spacer skierowany jest do uczestników niepełnosprawnych motorycznie, celem którego jest pokonanie wyznaczonej trasy przy pomocy osób drugich i wykonanie prostych zadań na stanowiskach ustawionych przez organizatora. Po pokonaniu bloków turystycznych wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Można było skosztować ciasta własnego wypieku oraz drożdżówek.

Następnie przyszedł czas na plener plastyczny pod hasłem: „Potwory śmieciowe czyli coś z niczego”. Uczestnicy zostali podzieleni na drużyny składające się z dwóch zespołów, do dyspozycji mieli różnego rodzaju materiały np.: kartony, butelki, opakowania po jogurtach, farby itp. Efekty końcowe współpracujących ze sobą drużyn są zachwycające.

Kolejną niespodzianką przygotowaną przez organizatorów była loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabrakło występów artystycznych uczestników „Leśnej Polany”. Każdy z zaproszonych zespołów miał możliwość zaprezentować swój repertuar, były piosenki i inne ciekawe występy. W międzyczasie można było skosztować pysznej grochówki.

Na koniec dyrektor Małgorzata Wakuluk wręczyła każdej drużynie nagrodę a każdy uczestnik otrzymał medal z tegorocznym logo imprezy – sarenką. Organizatorzy dziękują za wsparcie imprezy Barbarze Siwek wraz z młodzieżą – wolontariuszami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Pogoda dopisała, uczestnicy również, kolejne spotkanie za rok. 

"Leśna Polana" została sfinansowana ze środków Stowarzyszenia „Most” oraz ze środków finansowych Powiatu Gryfińskiego.

Źródło: ZSS w Nowym Czarnowie

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony