Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, dlatego 21 grudnia był szczególnym dniem dla całej społeczności szkoły w Nowym Czarnowie. O godzinie 10:00 wszyscy odświętnie ubrani, w wyśmienitych humorach zebraliśmy się na sali wielofunkcyjnej DPS.

Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia tradycyjnych jasełek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Piękne teksty, mówiące o tym nadzwyczajnym wydarzeniu przeplatane były kolędami. Święta Rodzina, aniołowie, pasterze i królowie, nie zabrakło Heroda i diabła, wszyscy przejęci chociaż stremowani pięknie odegrali swoje role za co otrzymali gromkie brawa.

Po obejrzeniu jasełek głos zabrała dyrektor Małgorzata Wakuluk, powitała zaproszonych gości oraz skierowała do wszystkich wiele miłych i ciepłych słów z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W uroczystości wzięła udział także dyrektor DPS w Nowym Czarnowie Julia Porwit, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i na ręce naszej pani dyrektor, przekazała słodki prezent od spotkanego wcześniej Mikołaja.

Po części oficjalnej rozpoczęliśmy uroczystą Wigilię, przygotowaną przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Można było spróbować tradycyjnych potraw. Prawdziwego czerwonego barszczu i pasztecików przygotowanych przez uczniów pod opieką pań Natalii Sikory i Elżbiety Dawidowicz. Były również pierogi, ryba po grecku, śledzik oraz przepyszne ciasta zrobione przez rodziców.

Jasełka przygotowały panie Jadwiga Dąbrowska-Maźnio, Agnieszka Lebioda i Katarzyna Majewska. Świąteczne dekoracje stołów zostały wykonane przez panie Justynę Chmielewską i Jolantę Medyńską. Oprawą muzyczną uroczystości zajęła się pani Karolina Malinowska.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji Wigilii. Uczniom, którzy przygotowywali salę, podawali potrawy do stołów i brali udział w jasełkach. Dziękujemy Rodzicom za świąteczne wypieki. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Domu Pomocy Społecznej Julii Porwit mogliśmy zorganizować na tutejszej sali uroczyste spotkanie wigilijne.

Źródło: www.gryfino.powiat.pl

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony