Na zaproszenie Stowarzyszenia Douzelage działającego w Sherborne (Anglia) i dzięki wsparciu finansowemu Stwarzyszenia Douzelage w Chojnie, trzy uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, pod opieką nauczyciela odwiedziły zaprzyjaźnione angielskie miasto Sherborne. Przygotowany program pobytu w Sherborne był bardzo bogaty. Polska grupa wzięła udział w lekcjach fizyki, matematyki, biologii i chemii w prywatnej szkole Leweston School, do której uczęszczają m.in. stypendyści z Polski i gdzie lekcje wyglądają zupełnie inaczej niż w Polsce.

Przede wszystkim zajęcia odbywają się w małych grupach, do dziesięciu osób, a czasami zdarzają się też grupy po dwie, trzy osoby. Szkoła, to również miejsce gdzie uczniowie  mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Leweston oferuje wiele zajęć dodatkowych, takich jak chór, koła muzyczne, koło teatralne, koła sportowe  (szermierka, koszykówka, yoga, basen, tenis, jazda konna, netball, lacrosse lub unihokej). Grupa z Chojny zaprezentowała ofertę swojej szkoły, która angielskim uczniom wydała się równie interesująca.

Niezmiennym punktem programu było zwiedzanie przepięknego, zabytkowego Sherborne. Przewodnikiem po mieście  był Jeremy Barker, który jest honorowym obywatelem Chojny, a przede wszystkim przyjacielem ZSP w Chojnie.

Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu znanej posiadłości i ogrodów Stourhead Garden. Przepiękne, historyczne ogrody z roślinnością z całego świata, stara posiadłość angielskich arystokratów, jezioro, wokół którego wzniesiono liczne budowle, jak świątynie Flory i Apollina, kopię Panteonu. Wszystko w malowniczych, angielskich, jesiennych barwach.

 

W trakcie pobytu w Sherborne odbyło się również wiele  spotkań z członkami Stowarzyszenia Douzelage. Młodzież z naszej szkoły zadawała wiele pytań, dotyczących różnych obszarów życia w Anglii, odpowiadała na pytania gospodarzy. Wyjazd był okazją do nawiązania nowych znajomości, poszerzenia wiedzy o historii i kulturze Wielkiej Brytanii, a przede wszystkim, do praktycznego wykorzystania umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Po powrocie uczniów do Polski, do  ZSP w Chojnie wpłynęły podziękowania za kontakt ze wspaniałą młodzieżą, której wiedza i kompetencje językowe są na bardzo wysokim poziomie.

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony