Jak co roku wiosną odbywają się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego”. Organizowany jest w szkołach ponadpodstawowych i gimnazjach. Celem tego konkursu jest popularyzowanie i rozwijanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy morskiej, tradycji morskich, historii Marynarki Wojennej, współczesnej gospodarki morskiej i żeglarstwa, sportu strzeleckiego i ratownictwa wodnego. Organizatorem konkursu była: Liga Obrony Kraju przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

 55. edycja Wojewódzkich Eliminacji Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej - 2018 województwa zachodniopomorskiego odbyły się w Gryfinie.              

Pierwszą konkurencją było pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym, kolejną testy. Zawodnicy w ciągu 45 min musieli wybrać prawidłowe odpowiedzi na 30 zestawów pytań. Następnie odbyło się strzelanie z karabinka pneumatycznego z odległości 10 m w postawie stojącej z wolnej ręki oraz rzut rzutką ratowniczą na torze o długości 25 m. Rzut wykonywany był rzutką ratowniczą „rękawową” typu „RZ”, o ciężarze 900 g i długości linki 30 m. Kolejną konkurencją było praktyczne wykonywanie węzłów żeglarskich. W tej konkurencji każdy z zawodników w czasie 5 min mógł wykonać do 30 węzłów.

 

Te wszystkie konkurencje odbyły się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu wyników wytypowano zwycięzców indywidualnych i drużynowych.

W kategorii gimnazjum (dziewczęta) najwięcej punktów wywalczyli: I – Julia Malec (Gryfino I), II – Katarzyna Ragan ( Gryfino II) i III – Paulina Drożdżewska (Gryfino III).

W kategorii gimnazjum (chłopcy) najwięcej punktów wywalczyli: I – Kacper Jastrowicz (Gryfino I), II – Marcel Wnuk (Gryfino III) i III – Jerzy Surdacki (Gryfino II).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych (dziewczęta): I – Maja Stróżyk (Gryfino I), II – Wiktoria Dziobek (Pyrzyce) i III – Weronika Trojanowska (Pyrzyce).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych (chłopcy): I – Przemysław Płoch ( Gryfino I), II - Hubert Jędraszczyk ( Gryfino II) i III – Piotr Oleszczak (Gryfice).

Drużynowo kolejność przedstawia się następująco: I – Gryfino I, II – Gryfino II, III - Gryfice i IV – Pyrzyce.

Zwycięska ekipa będzie reprezentowała nasz region w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Jastarni. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy najwyższej lokaty w finale.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych lokat indywidualnie i drużynowo puchary.

Patronat honorowy nad eliminacjami wojewódzkimi objął Wojciech Konarski Starosta Gryfiński, a głównym sponsorem była Elektrownia „Dolna Odra” w Nowym Czarnowie.

Źródło: Andrzej Szczepaniak

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony