Uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie wraz z opiekunami zostali laureatami konkursu historyczno-literackiego „Sąsiedztwo” zorganizowanego przez Książnicę Pomorską w Szczecinie i Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie. VII edycja  konkursu odbyła się w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2018 pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.  

 Podczas spotkań ze starszymi mieszkańcami Chojny i regionu, uczniowie ośrodka wraz z opiekunami wysłuchali wielu zaproszonych gości, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami z czasów wojny, drogi w nieznane na ziemie zachodnie i codziennego życia w latach powojennych.

Spotkania okazały się wyjątkowym doświadczeniem dla wychowanków ośrodka. Wśród gości znaleźli się również  byli pracownicy szkoły. Każda rozmowa stanowiła okazję do poznawania i poszukiwania historii naszego regionu. Wysłuchane wspomnienia zostały przelane przez uczniów na papier. We wspólnej pracy pojawiły się również zdjęcia z spotkań z gośćmi.

Dzięki wyjątkowej możliwości wysłuchania wspomnień osób, naocznych świadków z lat wojny,  wychowankowie ośrodka poznali wiele nieznanych epizodów z przeszłości, poznali historie rodzin wpisanych w losy regionu i kraju.

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony