W piątek, 9 listopada 2018 r., w ramach realizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie projektu ”Godność. Wolność. Niepodległość.”, odbył się konkurs wiedzy historyczno - kulturowej „Postaw na Niepodległą”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem drogi Polski do niepodległości i pierwszych lat II RP oraz wspieranie postaw patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa, motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych.

W finale konkursu – opartego na formule teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, wzięło udział dziesięć osób, głównie uczniów klas pierwszych.

W pierwszej rundzie każdy uczestnik odpowiadał na dwa pytania, aby przejść do dalszej rozgrywki, trzeba było poprawnie odpowiedzieć na co najmniej jedno pytanie.

Do drugiej części przeszło siedem osób. W tej części uczestnicy sami wskazywali odpowiadającego. Do finału zakwalifikowały się trzy osoby, które najlepiej odpowiadały i zachowały szanse z poprzednich rund.

Konkurs wygrała Zuzanna Lorenc z klasy Ia LO i to ona weźmie  udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy śladami Niepodległej. Drugie miejsce zajął Hubert Kwiecień z klasy I TI, a trzecie - Michał Rojkowski z klasy Id LO. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Konkurs prowadziły mgr Danuta Perz i mgr Renata Czubak. Pani Danuta Perz - nauczycielka historii - była też autorką pytań do konkursu.

Konkurs przebiegał w duchu rywalizacji, ale przede wszystkim była to dobra zabawa, wzbudzająca pozytywne emocje, zarówno wśród uczestników, jak i widowni.

Żródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony