29 października 2018 r., podczas posiedzenia zespołu odpowiedzialnego za realizację projektu edukacyjnego „Godność. Wolność. Niepodległość.”, komisja konkursowa  w składzie: Hanna Leszczyńska, Andżelika Szkuciak, Rafał Kaliciak, Gabriela Lasowska, Kamila Góra, wyłoniła zwycięzców w konkursach plastycznych, realizowanych w ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość” w kategoriach: projekt muralu o tematyce niepodległościowej, plakat wykonany dowolną techniką, przedstawiający postać lub wydarzenie związane z odzyskaniem niepodległości, ilustracja do kalendarza upamiętniająca najważniejsze wydarzenia i postaci związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Celem konkursów plastycznych było pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak również popularyzowanie wiedzy o Polsce Niepodległej wśród młodzieży szkolnej oraz  motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych.

Komisja konkursowa po obejrzeniu i ocenie dwóch projektów muralu, dwudziestu sześciu plakatów, osiemdziesięciu pięciu projektów ilustracji do kalendarza, ustaliła wyniki konkursów.

W kategorii: projekt muralu o tematyce niepodległościowej, pierwsze miejsce zdobyła Kaja Nowak z klasy II b LO.

Autor: Kaja Nowak, kl. II b LO

W kategorii: plakat wykonany dowolną techniką, przedstawiający postać lub wydarzenie związane z odzyskaniem niepodległości, pierwsze miejsce zdobyli ex aequo Sara Kierul i Kaja Wąchała z klasy I d LO oraz Kaja Nowak z klasy II b LO.

W kategorii: ilustracja do kalendarza upamiętniająca najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, pierwsze miejsce zajęli ex aequo Ryszard Gruszczyński:

Jakub Kulik z klasy I TI:

oraz Aneta Kaczor z klasy IV TH.

Autorzy najlepszych prac wezmą udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy śladami Niepodległej. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na zorganizowanej w szkole wystawie pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości.

 

Działania projektu „Godność. Wolność. Niepodległość.” sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

    

Informacja: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony