Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w  Chojnie, w ramach projektu edukacyjnego „Godność. Wolność. Niepodległość.”, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, realizuje liczne działania. We wrześniu, w czytelni  szkolnej, pojawiła się „Księga dobrych uczynków” w ramach akcji ”100 dobrych uczynków na 100-lecie”.

Zadanie polega na zaktywizowaniu młodzieży w spontaniczne akcje charytatywne, a następnie anonimowym wpisaniu ich do księgi. Niezależnie, czy jest to zrobienie zakupów sąsiadce, odwiedziny u chorego, czy też akcja zbiórki na rzecz potrzebujących. Każde dobro, nawet drobny gest wobec drugiego człowieka powoduje, że świat staje się lepszy, a nawet najmniejsza pomoc jest lepsza od wielkiego współczucia. Pomoc słabszym, biedniejszym, chorym czy samotnym to nasz podstawowy, ludzki obowiązek. Papież Jan Paweł II,  mówił o tym, że człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Wierzymy, że każdy, nawet najmniejszy gest, ma ogromne znaczenie, dlatego tak ważne są nawet te najmniejsze przykłady działań, wykonywane wobec naszych bliźnich. Podzielcie się z nami swoimi historiami i wspólnie stwórzmy „Księgę dobrych uczynków” miejsce przepełnione radością i dobrocią.


Akcja trwa od września do momentu zrealizowania zadania.

Działania projektu „Godność. Wolność. Niepodległość.” sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

    

 

 

 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony