Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Mamy wśród młodzieży najlepszych specjalistów od ruchu drogowego w województwie! I to zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjalnych. W dniach 16-17 maja w Podgrodziu nad Zalewem Szczecińskim odbył się etap wojewódzki XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W etapie wojewódzkim turnieju uczestniczyło 21 szkolnych zespołów z wszystkich powiatów naszego województwa, w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła ekipa z Bań. Uczniowie z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach, w składzie: Piotr Orłowski, Mariusz Dymidów (kapitan), Kamil Kuśpiś, Dawid Łuszczek (rezerwowy) zdobyli pierwsze miejsce w swojej kategorii. Zespół z Mieszkowic zwyciężył zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak również indywidualnej. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Orłowski, który w nagrodę otrzymał dwa talony o wartości 380 zł każdy do realizacji w sklepach Media-Markt oraz nawigację samochodową. Natomiast w kategorii podstawówek drugie miejsce indywidualnie zajął Rafał Świeboda, a trzecie Bartosz Klimek. Uczniowie z mieszkowickiego gimnazjum oraz bańskiej podstawówki będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w finale centralnym, który odbędzie się w dniach 3-6 czerwca br. w Ustroniu k/Wisły. Opiekunem zespołu z Mieszkowic jest Krzysztof Karolak nauczyciel wychowania komunikacyjnego w gimnazjum. Natomiast opiekunem zespołu z Zespołu Szkół w Baniach Marian Karbownik.

Poniżej zdjęcia z turnieju wojewódzkiego w Podgrodziu i powiatowego w Mieszkowicach.