Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu wzięli udział w III edycji programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo", którego organizatorem jest marka Winiary, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności.

W kategorii „Wydarzenie społeczne", w gronie 10 najlepszych szkół w Polsce znalazł się Zespół Szkół w Kołbaczu, a konkretnie uczniowie klas I gimnazjum, którymi opiekowały się nauczycielki: p. Bogumiła Zawada oraz p. Marzena Grzywińska. W tegorocznej edycji brało udział 1950 szkół gimnazjalnych z całego kraju. Nagrodą za tak znaczące wyróżnienie jest tablica interaktywna o wartości 6 tys. zł (to kolejna tablica, którą uczniowie i nauczycielki pozyskały dla szkoły).

Tym razem zadanie uczniów polegało na zaserwowaniu drugiego śniadania dla gości i uczestników VI edycji Wojewódzkich Konkursów Ekologicznych.

Warto dodać, że konkurs „Żyj smacznie i zdrowo"  ma na celu propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej dobrych nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem, w szczególności przeciwdziałania marnowaniu pożywienia, świadomego dokonywania zakupów spożywczych, prawidłowego przechowywania produktów spożywczych, umiejętności komponowania smacznych posiłków oraz uświadamiania korzyści wynikających                      ze wspólnego spożywania posiłków. 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony