7 listopada, podczas uroczystej XXIX sesji Rady Powiatu w Gryfinie poznaliśmy laureatów 8. edycji konkursu „Nagroda Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu”. Była to także okazja do premierowej prezentacji wydanego przez starostwo nowej, promocyjnej publikacji albumowej poświęconej pomnikom w powiecie gryfińskim, a także do wysłuchania wykładu na temat kształtowania tożsamości historycznej mieszkańców Pomorza Zachodniego. Oprawę muzyczną uroczystej sesji przygotował chór z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie pod opieką Zbigniewa Ciszka oraz Aneta Żur - solistka z Centrum Kultury w Chojnie.

Sesja rozpoczęła się o godz. 14.00 wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Po powitaniu gości przez przewodniczącą Rady Powiatu Gabrielę Kotowicz i krótkim wystąpieniu nawiązującym do Narodowego Święta Niepodległości, wykład obrazujący jak kształtowała się i kształtuje świadomość historyczna mieszkańców Pomorza Zachodniego wygłosił dr Waldemar Urbanik – dziekan Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie.

Dr Waldemar Urbanik

Uroczysta sesja była także okazją do premierowego pokazu wydanego przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie nowego promocyjnego wydawnictwa albumowego poświęconego pomnikom w powiecie gryfińskim. W publikacji zaprezentowano pomniki upamiętniające wydarzenia, miejsca i postaci historyczne, najciekawsze okazy drzew i głazów uznane za pomniki przyrody, pomniki kultu religijnego oraz głazy i pomniki pamiątkowe, a także te o znaczeniu symbolicznym. Wydawnictwo dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów, oś IV LEADER Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Prezentację albumu "Pomniki w powiecie gryfińskim" przedstawił Julian Dalidowicz

Ostatnim, kulminacyjnym punktem uroczystej sesji było wręczenie statuetek „Bociana”, dyplomów oraz czeków na kwotę 3.000 złotych zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu „Nagroda Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu” – wyróżnienia przyznawanego osobom, organizacjom, instytucjom oraz innym jednostkom, które całokształtem swojej działalności i osiągnięciami w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu gryfińskiego w kraju i za granicą.

W kategorii KULTURA laureatem nagrody zostali Zbigniew Bogdanowicz i Dorota Bogdanowicz - ojciec i córka związani wielką pasją. Pan Zbigniew od ponad 15 lat kolekcjonuje niepotrzebne dziś nikomu przedmioty codziennego użytku pochodzące z różnych lat i dziedzin. Eksponaty podziwiać można w Prywatnym Muzeum Etnograficznym w Piasku. Pani Dorota posiada liczącą ponad 18 tysięcy sztuk kolekcję długopisów reklamowych. Oboje pasjonaci są bohaterami licznych artykułów w prasie regionalnej i ogólnopolskiej oraz reportaży telewizyjnych m.in. w Teleexpresie i TVP Szczecin.


Dorota Bogdanowicz i Zbigniew Bogdanowicz

Nominowanymi w tej kategorii byli także Paweł Wróbel - instruktor wokalny i nauczyciel w Zespole Szkół w Widuchowej oraz Teatr Tańca Ego Vu z Gryfińskiego Domu Kultury, prowadzony przez choreografkę i tancerkę Elizę Hołubowską.

Nominowani w kategorii kultura: (od lewej) Dorota Bogdanowicz i Zbigniew Bogdanowicz, Eliza Hołubowska i Julia Lewandowska z Teatru Tańca Ego Vu oraz Paweł Wróbel

W kategorii SPORT zwyciężył Eryk Giermak - 16-letni zawodnik Klubu Bokserskiego Garda w Chojnie, reprezentant Kadry Narodowej w Boksie, który łącznie stoczył już 103 pojedynki bokserskie, w tym 101 zakończonych sukcesem. Zdobywca Pucharu Polski w Boksie, zwycięzca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z tytułem Mistrza Polski, uczestnik Mistrzostw Świata w Boksie w Kijowie.


Nagrodę w imieniu Eryka Giermaka odebrał jego trener Jarosław Przygoda

Nominowanymi w tej kategorii byli także Piotr Kos - założyciel i trener UKS Karate Kyokushin Moryń oraz Wojciech Strelczuk – lekkoatleta z Chojny, członek Polskiego Związku Weteranów Lekkoatletyki.

Nominowani w kategorii sport: (od lewej) Piotr Kos, Wojciech Strelczuk oraz trener Eryka Giermaka Jarosław Przygoda

W kategorii INICJATYWA SPOŁECZNA nagroda trafiła do Cedyńskiego Stowarzyszenia Wrzosowe Wzgórza prowadzącego działalność kulturalną, wspierającego osoby potrzebujące i umożliwiającego mieszkańcom małych miejscowości dostęp do oferty instytucji kulturalnych. Zrzeszając głównie osoby starsze realizuje działania, które uczą samodzielności, kreatywności oraz współpracy i wzajemnej pomocy. Główne motto stowarzyszenia to: „Pomagać mądrze, wspomagać – a nie wyręczać”.


Statuetkę dla Wrzosowych Wzgórz starosta wręczył prezesowi stowarzyszenia Lucynie Żywickiej

Nominowanymi w tej kategorii byli także: Szkolny Klub Rowerowy działający przy Zespole Szkół w Widuchowej oraz Stowarzyszenie Republika Międzyodrza z Gryfina.

Nominowani w kategorii inicjatywa społeczna: (od lewej) Lucyna Żywicka - prezes Stowarzyszenia Wrzosowe Wzgórza, członkowie Szkolnego Klubu Rowerowego z Widuchowej oraz Przemysław Lewandowski - prezes Stowarzyszenia Republika Międzyodrza

W kategorii PRACODAWCA ROKU Starosta Gryfiński wyróżnił firmę DANKOM Daniel Błażkiewicz z Lisiego Pola zatrudniającą wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, prowadzącą działalność na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz Niemiec. W 2013 r. firma rozszerzyła swoją działalność o dwa nowe składy kostki brukowej i materiałów budowlanych w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim, dzięki czemu zatrudnionych zostało 10 nowych pracowników. Współpracuje z Urzędem Pracy skąd otrzymuje dofinansowanie na tworzenie nowych miejsc pracy dla bezrobotnych, przyjmuje młodzież na staż i praktyki zawodowe. Jest sponsorem w wielu aukcjach i akcjach charytatywnych na rzecz dzieci.


W imieniu właściciela firmy DANKOM nagrodę odebrał Tomasz Ziembakowski

Nominowanymi w tej kategorii byli także: NZOZ INTERMED sp. z o.o. oraz PHUiP Sady Trzcińsko-Zdrój.


Gabriela Kotowicz - przewodnicząca Rady Powiatu w Gryfinie


Chór z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie pod opieką Zbigniewa Ciszka


Aneta Żur - solistka z Centrum Kultury w Chojnieinfo
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony