11 listopada 2016 r. obchodzona była 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju odbyły się marsze, pokazy wojskowe, koncerty i biegi niepodległościowe.

Tę ostatnią aktywność zaproponował gryfiński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zanim bieg wystartował uczestnicy zawitali pod górę Czcibora, gdzie wspólnie zaśpiewali hymn narodowy, utworzyli wielki napis POLSKA i złożyli biało-czerwone goździki (otrzymane od organizatorów) pod pomnikiem orła na szczycie góry. 
Krótkie przemówienie wygłosili także Wojciech Konarski - Starosta Gryfiński, Gabriela Kotowicz - Burmistrz Cedyni oraz Jan Podleśny - Zastępca Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie i główny pomysłodawca imprezy.


Trasa biegu zaplanowana została z Osinowa Dolnego (start z najdalej na zachód wysuniętego miejsca w Polsce) do Cedyni (meta przy amfiteatrze). Na starcie zjawiło się 172 biegaczy i tylu też ukończyło zawody.Najszybsi okazali się gryfinianie. Wśród mężczyzn wygrał Grzegorz Rudziński z klubu GKS Delf Gryfino,


natomiast wśród kobiet zwyciężyła Nikolina Szurgocińska z Klubu Biegacza Hermes Gryfino. Najlepsza trójka wśród panów i pań otrzymała puchary, a każdy biegacz pamiątkowy medal. Pełne wyniki dostępne są na stronie www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/7693-pl.pdfPo biegu organizatorzy przygotowali ognisko przy którym można było się ogrzać lub upiec kiełbaskę, a także bardzo dobrze zaopatrzony bufet z kawą, herbatą i pysznym żurkiem. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano 40 bonów do sklepów Decathlon. Cała impreza zakończyła się wspólnym odśpiewaniem kilku pieśni patriotycznych.

Cedyńskie zawody były pierwszymi z cyklu Narodowych Biegów Niepodległości 2016-2018. Kolejny bieg odbędzie się w Moryniu w 2017 r. a trzeci i ostatni, w setną rocznicę, będzie miał miejsce w Gryfinie. Każdy kto ukończy wszystkie trzy imprezy otrzyma specjalne etui na medale.

Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie, Centrum Informacji Turystycznej

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony