9 listopada, tradycyjnie podczas uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji Narodowego Święta Niepodległości przyznane zostały nagrody starosty gryfińskiego za promocję powiatu".  W tym roku w gronie laureatów znaleźli się: Teatr Bomba Bomba (kategoria kultura), Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu (kategoria sport), Chojeńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Psijaciele (kategoria pro publico bono) oraz firma Jӓger Polska sp. z o.o. w Gryfinie (kategoria przedsiębiorca roku).

Oprócz statuetek „Bociana" starosta Wojciech Konarski wręczył zwycięzcom konkursu dyplomy, pamiątkowe publikacje oraz czeki na kwotę 3000 zł. 

Teatr Bomba Bomba
Grupa osób z orzeczonymi niepełnosprawnościami, która pod kierunkiem pedagoga Violiny Janiszewskiej tworzy spektakle i prezentuje je w miastach naszego województwa, ale też u sąsiadów zza Odry. O swojej pracy teatr wielokrotnie opowiadał na antenie telewizji polskiej i niemieckiej, a także w prasie i radiu. Aktorzy są wzorem pracowitości i zaangażowania, a także ogromną inspiracją dla wielu niepełnosprawnych osób. Teatr przez rok był w posiadaniu Złotego Gołębia - przechodniej statuetki ONZ. W tym roku przekazał ją przyjaciołom – muzykom z zespołu „Na Górze”, z którymi nagrali teledysk do utworu „Mgła”.


Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu
Organizuje liczne imprezy sportowe m.in.: Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko, na który przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski i z zagranicy, rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz dla miłośników książek i wycieczek na dwóch kółkach, Moryńska Trójka – trzykilometrowy bieg dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz grudniowy Marsz Świąteczny Nordic Walking.  Od wielu lat uczestniczy w Europejskim Tygodniu Sportu. Jest również współorganizatorem Biegu Integracyjnego o Puchar Rady Sołeckiej w Starym Objezierzu.


Chojeńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Psijaciele”
Grupa młodych wolontariuszy oraz ludzi ich wspierających, niosąca bezinteresowną pomoc bezdomnym zwierzętom. Zapewniają swoim podopiecznym dach nad głową, pełną miskę, opiekę weterynaryjną oraz nieocenioną osobistą miłość. W niecały rok istnienia znaleźli nowe domy dla prawie setki czworonogów oraz zorganizowali sterylizację ok. 60 kotek. Dzięki staraniom wolontariuszy, prowizoryczna baza magazynowo-sprzętowa i zbudowane własnym trudem kojce stanowią podwaliny przyszłego gminnego schroniska dla porzuconych psów i kotów.


FIRMA JAEGER POLSKA SP. Z O.O. W GRYFINIE
Dzięki systematycznemu rozwojowi, poszerzaniu zakresu usług i nowo wybudowanej nowoczesnej hali produkcyjnej, firma jest jednym z najprężniej działających przedsiębiorstw na terenie powiatu.  Współpracuje z ZSP nr 2 w Gryfinie, kształcąc młodocianych pracowników oraz wspierając finansowo i rzeczowo placówkę przy różnych inicjatywach. Wspiera także inne placówki oświatowe, kluby sportowe, akcje charytatywne i promocyjne. Firma zdobyła pierwszą nagrodę w ogólnopolskim plebiscycie „Firma roku 2017” w kategorii przemysł metalowy i automatyka.


Zwycięzcom oraz wszystkim nominowanym do nagrody serdecznie gratulujemy.

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony