Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną - obchodzony jest corocznie 5 maja. W Gryfinie uroczystość obchodziliśmy 8 maja br.

Uroczystości, nad którymi patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Henryk Piłat odbyły się z inicjatywy gryfińskiego koła Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.                                                                                              

To radosne, majowe święto integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych było okazją do wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń i zawarcia nowych przyjaźni.         

Obchody rozpoczął kolorowy korowód który wyruszył spod Warsztatu Terapii Zajęciowej i przeszedł ulicami w stronę Placu Barnima. Kolorową grupę prowadzili motocykliści zaprzyjaźnieni z podopiecznymi.

Wszyscy świętujący, radośni i emanujący sympatią, zostali powitani przez Młodzieżową Żeńską Orkiestrę Dętą ze Szczecina.

„Manifestujemy dzisiaj swoją solidarność, zrozumienie i chęć pomocy dla ludzi tak ciężko doświadczonych przez los. Dla ludzi, którzy mimo swej niepełnosprawności promienieją i obdarzają innych miłością, życzliwością, uśmiechem, przeżywają zdarzenia życia codziennego znacznie pełniej i głębiej niż zgubieni w codziennym biegu tzw. pełnosprawni. Codziennie pielęgnujmy te ciepłe uczucia, dbajmy o godność osób niepełnosprawnych, przeciwstawiajmy się dyskryminacji. Wszystkim Państwu życzę pogody ducha i uśmiechu na każdy dzień, a przyświecające nam tak pięknie słoneczko, pomimo chłodnego dnia niech będzie dla nas dobrym znakiem” – mówiła kierownik WTZ Anita Respondowska.

Po uroczystym otwarciu, rozpoczęły się występy artystyczne przygotowane przez uczestników WTZ, grupę przedszkolaków „ Gromadka Uszatka”, grupę taneczną pod kierunkiem Pani Katarzyny Pawlak.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich wiele niesamowitych atrakcji. Każdy mógł wziąć udział w malowaniu cacek ceramicznych, malowaniu twarzy, mini zawodach sportowych. Mieszkańcy miasta zatrzymywali się na chwilę i podziwiali występy artystyczne osób niepełnosprawnych oraz  zmagania osób niepełnosprawnych w zawodach sportowych.

Wszystkich uczestników happeningu poczęstowano pyszną gorącą zupą i zaproszono do udziału w przyszłorocznych obchodach.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz oOsób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie bardzo serdecznie dziękuje PGE Zespół Elektrowni Dolna Odra za wsparcie finansowe imprezy.

 Galeria

 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony