Integracyjny turniej tenisa stołowego z Bankiem BGŻ odbył się w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie. Turniej był zakończeniem wspólnego projektu wolontariatu pracowników Banku Gospodarki Żywnościowej SA Oddział w Gryfinie oraz DPS Nowe Czarnowo. Pracownicy banku przygotowywali z mieszkańcami DPS turniej oraz trenowali grę w tenisa stołowego.

Impreza miała charakter integracyjny. Do udziału zaproszeni zostali podopieczni innych jednostek m.in. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz pacjenci Szpitala Powiatowego w Gryfinie Spółka z o. o.- Zakład Pielęgnacyjno- Opiekuńczy Psychiatryczny Nowe Czarnowo.

Gośćmi specjalnymi byli również wicestarosta - Jerzy Miler oraz radny Rady Powiatu w Gryfinie - Eugeniusz Stachera, którzy również mieli okazję praktycznie przypomnieć sobie jak się gra w ping-ponga.

Osoby niepełnosprawne zmagają się z wieloma problemami  życia codziennego. Udział w takim turnieju to dla nich okazja nie tylko do rehabilitacji ruchowej, ale przede wszystkim radość i zabawa, której brakuje w ich życiu.

 

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie cieszyli się nie tylko z samej imprezy. W ramach projektu turnieju tenisa stołowego zakupiono mieszkańcom DPS trzy huśtawki ogrodowe, lodówkę, zmywarkę, sprzęt sportowy i rehabilitacyjny, nagrody dla uczestników turnieju oraz słodki poczęstunek.  

Impreza przyniosła wiele sympatycznych wrażeń zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i wolontariuszy a wzajemna życzliwość i zrozumienie na długo pozostanie w sercach uczestników projektu.

Źródło: DPS Nowe Czarnowo

 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony