W najbliższy weekend (18-19 maja) w Moryniu odbędą się uroczyste obchody jubileuszu 750-lecia kościoła pw. Ducha Świętego.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się w sobotę o godzinie 8.00 mszą św. celebrowaną przez ks. abp Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego.

18 maja to dzień urodzin Karola Wojtyły, dlatego do kościoła w Moryniu zostaną przywiezione relikwie bł. Jana Pawła II. Po mszy św. wraz z relikwiami wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Nadorzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach.

W jej trakcie zostanie poświęcona „Papieska Droga Światła – Przesłanie Jana Pawła II do Rodaków", która zawiera kapliczki upamiętniające 8 pielgrzymek Jana Pawła II do Polski oraz 2 kapliczki – odpowiednio przy kościele w Moryniu i sanktuarium w Siekierkach. W kapliczkach znajdują się wybrane teksty z poszczególnych pielgrzymek Jana Pawła II do Ojczyzny, które są przesłaniem skierowanym do Rodaków. Długość szlaku wynosi 14 km i po wyjściu z Morynia w stronę lasu (skręt w prawo za ostatnim domem w Moryniu przy drodze na Stare Łysogórki) wiedzie przez urocze zakątki Nadleśnictwa Mieszkowice.

Wieczorem o godz. 18.00 rozpocznie się festyn parafialny i wystąpi schola młodzieżowa MWM z parafii w Moryniu, a o godz. 20.00 zespół Siewcy Lednicy. Jest to grupa, której członkowie pochodzą z różnych stron Polski, głównie z Poznania, ale także z Żywiecczyzny oraz Podhala. Zespół zadebiutował w 2000 roku piosenką „Tańcem Chwalmy Go" na IV Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych nad Lednicą i od tamtej chwili czerwcowe spotkania, nie mogą odbyć się bez ich udziału. Inspiracją do tworzenia muzyki i tekstów piosenek są słowa Jana Pawła II, duchowego opiekuna spotkań, który co roku kierował do zgromadzonej młodzieży swoje przesłanie. Po występie w  Moryniu, Siewcy Lednicy następnego dnia zagrają w... Londynie, tak wiec, jest to niezwykła okazja, aby posłuchać tego zespołu „na żywo”. Po koncercie odbędzie się zabawa taneczna.

19 maja o godz. 12.00 w ramach jubileuszu odprawiona zostanie msza św. odpustowa. W tym dniu Kościół obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest zarazem świętem patronalnym moryńskiej parafii. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz. 

O godz. 14.00 rozpocznie się festyn parafialny z blokiem gier i zabaw oraz występów dzieci. O godz. 16.00 wystąpi zespół CLERBOYZ, który tworzą klerycy, czyli kandydaci przygotowujący się do przyjęcia święceń kapłańskich. Natomiast na godz. 19.00 zaplanowano występ zespołu MUSIC EMOTIONS, który w swoim repertuarze posiada bardzo różnorodną muzykę, więc zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

Na zakończenie dwudniowych uroczystości odbędzie się zabawa taneczna z zespołem CARMEN.

Wszystkie koncerty oraz festyn parafialny odbędą się na placu za Urzędem Miejskim w Moryniu.

Honorowy patronat nad jubileuszem objęli: ks. abp Andrzej Dzięga - Metropolita Szczecińsko-Kamieński, Marcin Zydorowicz - Wojewoda Zachodniopomorski, Wojciech Drożdż - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojciech Konarski - Starosta Gryfiński.

 info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony