Powiat zajmuje się nie tylko wydawaniem dowodów rejestracyjnych i praw jazdy, ale prowadzi także parking, na który trafiają porzucone samochody. Często są to pojazdy, których kierowcy jeździli pod wpływem alkoholu lub narkotyków i zostali zatrzymani przez policjantów. Jednak coraz częściej na parking trafiają także pojazdy z wypadków lub kolizji drogowych.

Brawura kierowców podczas jazdy i używki stają się przyczyną wielu tragedii. W czasie wypadków giną lub zostają ranni nie tylko kierowcy, ale też pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego.

Wakacje to okres szczególnie wzmożonego ruchu turystycznego pieszych, rowerzystów i kierowców. Każdy z uczestników ruchu drogowego chciałby wypocząć, zobaczyć ciekawe miejsca lub też zrelaksować się samą jazdą.

W czasie ostatniej sesji Rady Powiatu poruszono temat bezpieczeństwa motocyklistów, których szczególnie wielu jeździ po naszych drogach. Już w tym roku w powiecie gryfińskim zginęło ich troje.

Zachęcamy wszystkich kierowców i rowerzystów do bezpiecznej jazdy, zgodnej z przepisami ruchu drogowego. Starajmy się zawsze zauważać drugiego uczestnika ruchu i wykazywać dużą kulturą podczas jazdy. Pamiętajmy, że prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu lub po narkotykach często prowadzi do wypadku.

Mamy nadzieję, że przedstawione zdjęcia samochodów stojących na parkingu powiatowym rozbudzą wyobraźnię oraz zmuszą do refleksji i przestrzegania zasad bezpiecznej jazdy.info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony