W dniach od 26-30 listopada 2018 r., w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Goszkowie odbyły się „Integracyjne warsztaty plastyczno – kulinarne dla osób niepełnosprawnych ich rodziców i opiekunów”.
Projekt dofinansowany był ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,
W ramach projektu uczestnicy mieli możliwość udziału w warsztatach plastycznych i kulinarnych.

Termin realizacji projektu zbiegł się z czasem świątecznych przygotowań do udziału w Jarmarkach Bożonarodzeniowych. Grono rodziców, które przybyło aby wspólnie ze swoimi pociechami brać udział w projekcie miało okazję aktywnie uczestniczyć w wykonywaniu form stroikowych od podstaw, choinek z szyszek, aniołów, bombek robionych na szydełku …….. I tak w atmosferze wzajemnej współpracy powstało wiele pięknych ozdób Bożonarodzeniowych.


Po całym obiekcie WTZ roznosił się korzenny zapach przypraw, bowiem w kuchni pozostała grupa, która wybrała chęć uczestnictwa w zajęciach kulinarnych i ruszyła produkcja pierników. Największe wrażenia artystyczne wzbudzały okazałe chatki z piernika w sam raz na wigilijny stół. Ponadto podczas zajęć przygotowane zostały inne potrawy takie jak: zupy, sałatki oraz pierogi z różnym nadzieniem.


Udział w spotkaniu spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno osób niepełnosprawnych jak i ich rodziców i opiekunów. Wszyscy zgodnie wyrazili chęć kontynuacji podobnych przedsięwzięć w najbliższym czasie.


Źródło: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Goszkowie

info
Kultura
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony