< ZSP w Chojnie zwycięzcą wojewódzkiego etapu Turnieju Motoryzacyjnego - Starostwo Powiatowe w Gryfinie
Drukuj
27 kwietnia br. w Szczecinie, w siedzibie Polskiego Związku Motorowego odbył się wojewódzki finał XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie reprezentowała drużyna w składzie Norbert Zawada, Dawid Łuszczek i Damian Litwin. Opiekunem uczniów był Wojciech Krupa.
Zawodnicy w pierwszej części turnieju zmierzyli się z testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji. W dalszej części uczestnicy przenieśli się na tor w celu sprawdzenia się w konkurencjach praktycznych, tj. udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy samochodem z talerzem Stewarda, jazdy sprawnościowej motorowerem i obsługi codziennej pojazdu. Zmagania były bardzo wyrównane, podczas jazdy sprawnościowej motorowerem i samochodem liczyła się każda sekunda ponieważ wszystkie drużyny prezentowały wysoki poziom przygotowania.
Po zakończeniu konkurencji i podsumowaniu punktów okazało się, że drużyna ZSP w Chojnie zwyciężyła i zajęła pierwsze miejsce w turnieju.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie
2. Zespół Szkół Rolniczych w Świdwinie
3. Zespół Szkół Samochodowych w Szczecinie

Ponadto Dawid Łuszczek zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej, a Norbert Zawada miejsce drugie. Zawodnicy otrzymali puchary i zasłużone nagrody. Drużyna ZSP w Chojnie będzie reprezentowała województwo zachodniopomorskie w finale krajowym, który odbędzie się w Żarnowcu (woj. śląskie) w dniach 12-13 czerwca 2015 r.Oświata