11 kwietnia 2018 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie, w ramach współpracy polsko-niemieckiej z zaprzyjaźnioną szkołą z Prenzlau, odbyły się warsztaty fotograficzne pod hasłem „Zabytki Chojny na pierwszym planie”. Celem zajęć było pokazanie, omówienie i fotografowanie zabytków Chojny (Ratusz, Kościół Mariacki, Brama Świecka i Brama Barnkowska).

Dziewczęta z koła fotograficznego „Obiektyw” przygotowały dla gości wystawę zdjęć o różnorodnej tematyce i zaprezentowały działalność koła. Następnie wszyscy uczestnicy wyruszyli w plener, gdzie samodzielnie fotografowali wybrane zabytki.

Na gościach duże wrażenie zrobił Kościół Mariacki, do którego mogli wejść i zobaczyć jego piękne wnętrze. Mimo bariery językowej młodzi pasjonaci współpracowali ze sobą, dzielili się swoimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu fotografii.

Po powrocie, goście z Niemiec otrzymali prezent przygotowany przez wychowanki z koła „Obiektyw”, album ze zdjęciami chojeńskich zabytków oraz pamiątkowe zdjęcie grupowe. Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem przygotowanym przez uczniów szkoły zawodowej.

Uczestniczki warsztatów: N. Kuballek, S. Kuballek, J. Sulowska, M. Pietruszewska, M. Kuziak, D. Czerniakowska

Organizatorzy warsztatów: opiekunowie koła fotograficznego „Obiektyw”.

Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu 
przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania 
ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

info
Oświata
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony