Regionalna Impreza Turystyczno- Integracyjna  ''Leśna Polana'', już po raz czwarty została zorganizowana przez Zespół Szkół w Nowym Czarnowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ''Most''. 17 maja 2018 r. na polanę w Nowym Czarnowie przybyło 20 zespołów ze szkół, przedszkoli i innych placówek z regionu. Patronat nad imprezą objął Starosta Gryfiński.

Spotkanie rozpoczęło się o 10.15 odprawą opiekunów drużyn, zapraszając na przebiegające równolegle bloki turystyczne: marsz na orientację oraz pogodny spacer. Po pokonaniu trasy turystycznej organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na lody i pyszne drożdżówki. Na gości czekało także mnóstwo atrakcji: warsztaty kulinarne, na których skosztować można było koktajle i sałatki owocowe, pokazy fryzjerskie czyli czesanie fryzur leśnych i nie tylko, a to wszystko dzięki uczniom Zespołu Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie. Kolejną atrakcją była Fotobudka Justyny Kluczyńskiej, gdzie wykonano fantastyczne i wesołe zdjęcia wszystkim dzieciom biorącym udział w imprezie. Uczestnicy mogli skorzystać z masażyków w wykonaniu Małgorzaty Łukaszczyk- Żurowskiej, obejrzeć przedstawienie wystawione przez uczniów Technikum Leśnego w Starościnie, a na koniec szalony Ekomagik czyli czary i doświadczenia przygotowane przez Annę Kwaśnicę z pomocą wolontariuszy- absolwentów Szkoły Podstawowej w Gardnie a obecnie uczniów gryfińskich i szczecińskich szkół średnich. Po tylu wrażeniach przyszedł czas na pyszną grochówkę przygotowaną przez Joannę i Grzegorza Gajdeckich.

Na koniec dyrektor Małgorzata Wakuluk wręczyła każdej drużynie statuetkę, dyplom i medale z tegorocznym logo imprezy- czaplą szarą gniazdującą w naszym lesie. Pogoda była wspaniała, atrakcje fantastyczne, uczestnicy uśmiechnięci i mamy nadzieję, że zadowoleni, czego chcieć więcej! Dziękujemy i zapraszamy za rok! 

Uczestników imprezy odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą Wojciechem Konarskim, wicestarostą Jerzym Milerem, członkami Zarządu Powiatu w Gryfinie, burmistrzem Mieczysławem Sawarynem, dyrektorem DPS w Nowym Czarnowie Julią Porwit, dyrektorem PCPR w Gryfinie Bożeną Stawiarską, dyrektorami gryfińskich szkół i przedszkoli oraz z przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za okazaną pomoc: Małgorzacie i Ryszardowi Dubickim- Bricomarche, Justynie Kluczyńskiej - Fotoszał, Małgorzacie Łukaszczyk-Żurowskiej - Usługi Rehabilitacyjne oraz Agnieszce i Sławomirowi Łaszewicz. Gorące podziękowania kierujemy również dla Barbary Siwek i wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. 

Impreza została sfinansowana ze środków Stowarzyszenia ''Most'' oraz ze środków Powiatu Gryfińskiego.

Źródło: ZSS w Nowym Czarnowie

info
Oświata
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony