Informuję, że dniach 12-16 stycznia 2012  w Somborze (Serbia) odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski Kobiet. Przyjechały ekipy z 17 państw. Poziom zawodów stał na najwyższym poziomie, gdyż były to już sprawdziany zawodniczek przed Olimpiadą w Londynie. Polskę reprezentowało 11 zawodniczek, w tym Justyna Pietras z GARDY Chojna w wadze do57 kg, występująca w kategorii wiekowej junior. Justyna przegrała już w pierwszej w walce z Kengesbekova Aktolkayan z Kazachstanu. Uważam, że przegrała psychicznie, nie udźwignęła tego napięcia.

Gdyby turniej odbył się na terenie Polski, Justyna by wygrała, bo była szybsza i fizycznie górowała nad Kazaszką. Musi jednak nauczyć się jeszcze zwalczać stres. Takie wyjazdy są najlepszym sprawdzianem przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy. Zobaczymy! Czas pokaże, czy Justynę stać aby zdobyła medal...