Klub Motorowy Chojna zaprasza 14 i 15 kwietnia na pierwsze tegoroczne zawody motocrossowe w Polsce. Będzie to 1 runda Mistrzostw Polski MX Quad i 1 runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie.

W sobotę 14 kwietnia odbędą się wyścigi klas: MX 65, MX 85, MX Kobiet,  MX Junior i MX Masters. Bardzo widowiskowe są wyścigi najmłodszych zawodników w wieku od 8 do 12 lat startujących na motocyklach 65 ccm. Osiągają oni średnią prędkość jednego okrążenia 43 km/godz., dla porównania najszybsza klasa MX Open osiąga 54 km/godz. Coraz popularniejsza staje się klasa MX Kobiet w ubiegłym roku na starcie w Chojnie stanęło 15 zawodniczek.

W niedzielę będzie można obejrzeć wyścigi  Mistrzostw Polski MX Quadów oraz Mistrzostw Strefy MX 1, MX 2 i MX Open.  W klasie MX 2 wystartuje chojeński zawodnik Lubomir Sobol, zdobywca Pucharu Polski 2017 i zwycięzca największej ilości wyścigów w swojej klasie.

W sobotę i niedzielę treningi zaczynają się o godz. 9.00, a wyścigi od 12.10.

Uroczyste otwarcie zawodów w niedzielę o godz. 11.20

Powiat Gryfiński od wielu lat wspiera inicjatywy Klubu Motorowego Chojna przyczyniając się do powstania dużego, cyklicznego wydarzenia sportowego na naszym terenie. Potwierdzeniem tego były ubiegłoroczne zawody, kiedy do Chojny przyjechało  262 zawodników i była to najwyższa frekwencja na zawodach motocrossowych w Polsce.

Organizatorzy liczą na powtórzenie tego sukcesu i coraz lepsze wyniki sportowe swojego klubu.

info
Sport
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony