W dniach 14-15 kwietnia 2018 r. Klub Motorowy Chojna rozpoczął sezon motocrossowy w Polsce. Chojeńska runda Mistrzostw Strefy Zachodniej to znane w kraju, duże, cykliczne wydarzenie sportowe, cieszące się dużą popularnością wśród startujących. 258 zawodników  w ciągu dwóch dni ścigało się na torze motocrossowym w Chojnie,  w tym 22 w Mistrzostwach Polski MX Quad.

 

W sobotę odbyły się wyścigi 1 rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie w klasach: MX 65, MX 85, MX Kobiet, MX Junior, MX Masters. 

W niedzielę natomiast wystartowała 1 runda motocrossowych Mistrzostw Polski Quadów i pozostałe klasy Mistrzostw Strefy MX 2C, MX 1C, MX Open i MX Quad.

Sprzyjająca pogoda i dobre przygotowanie toru stworzyły wyśmienite warunki do wyścigów.

Klub Motorowy Chojna odniósł w tych zawodach swój największy sukces zdobywając 2 miejsce w klasyfikacji klubowej, natomiast w klasyfikacji indywidualnej: 1 miejsce zajął Kacper Chrostowski, 8 miejsce  Jakub Szymański w klasie MX 85, 3 miejsce Lubomir Sobola w klasie MX 2C i 4 miejsce Kamil Wolicki w klasie MX Quad. 

Ogółem z Klubu Motorowego Chojna wystartowało 30 zawodników. 

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości w trakcie zawodów wykorzystano  barwy i symbole narodowe, m. in. na pucharach czy strojach osób funkcyjnych.

Na zdjęciu poniżej przedstawiamy sędziego - Wiesława Śmietjucha (z lewej) oraz prowadzącego zawody - Andrzeja Rencza - osoby, bez których nie mogłyby odbyć się zawody.

info
Sport
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony