Tycjan Kozdra, złoty i srebrny medalista Halowych Mistrzostw Świata w Val de Reuil we Francji gościł 26 kwietnia br. na sesji Rady Powiatu w Gryfinie.Tycjanowi oraz jego trenerowi Piotrowi Czuto, w imieniu samorządowców, sukcesu pogratulowali i upominki wręczyli starosta Wojciech Konarski i przewodniczący rady Roman Michalski.

 

Tycjan jest uczniem zasadniczej szkoły zawodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie. Podczas rozgrywanych w dniach 28 lutego – 5 marca 2018 r. Halowych Mistrzostwach Świata w Val de Reuil we Francji wywalczył tytuł mistrza świata w skoku wzwyż oraz wicemistrza w skoku w dal.

Organizatorem mistrzostw była Międzynarodowa Federacja Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (INAS), która jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Są to zawody najwyższej rangi, a ich zwycięzcy otrzymują przepustkę do udziału w igrzyskach paraolimpijskich.

W tegorocznych mistrzostwach udział brało 71 zawodników z 13 państw.


Tycjan Kozdra z trenerem Piotrem Czuto

Tycjan ma na swoim koncie także wiele innych sukcesów sportowych. Jest pięciokrotnym mistrzem Polski w skoku wzwyż oraz wielokrotnym mistrzem województwa w skoku w dal, skoku wzwyż i biegu na 100 m. Jest także członkiem Kadry Polski Stowarzyszenia „Sprawni Razem”.


Tycjan Kozdra (z prawej) na podium podczas Halowych Mistrzostw Świata w Val de Reuil we Francji

info
Sport
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony