W Umaniu na Ukrainie w dniach 10-13 maja odbył się międzynarodowy turniej bokserski. Przyjechały ekipy z Mołdawii, Białorusi, Polski i Ukrainy. Łącznie w turnieju udział wzięło 134 zawodników, w tym siedmiu zawodników z Polski. Barwy Klubu Bokserskiego GARDA reprezentował Eryk Giermak w wadze do63 kg. Opowiada trener Jarosław Przygoda:

-W pierwszej walce Eryk pokonał Ukraińca w 2 rundzie przez RSC. W półfinale wygrał 3-0 z kolejnym Ukraińcem. Natomiast w finale spotkał się mistrzem Ukrainy. Warunki przemawiały za zawodnikiem gospodarzy. Przyszło też wielu kibiców, żeby kibicować swojego mistrza Ukrainy. Ale to Eryk Giermak pokazał jak można niwelować ogromne warunki przeciwnika - wzrost i zasięg ramion - i już w pierwszych 20 sekundach Eryk zadał potężny lewy sierp, który wylądował na szczęce Ukraińca. Jednak Sędzia cały czas przerywał i dawał odpoczywać zawodnikowi gospodarzy, a ten dwukrotnie wypluwał ochraniacz na zęby, aby mógł odpocząć. Ukraińscy kibice ze zdziwieniem patrzyli jak ich mistrz dostaje lekcje boksu od chojeńskiego pięściarza. Przez 3 rundy dominował Eryk. Moim zdaniem przeciwnik powinien być dwukrotnie liczony, ale sędziów nie mieliśmy po swojej stronie i zrobili wszystko aby Ukrainiec dotrwał do końca. Eryk Giermak zdobył złoty medal i został uznany i otrzymała statuetkę „najlepiej technicznie wyszkolonego zawodnika turnieju”!!! Przejechaliśmy ponad 3 tys. km aby zdobyć kolejne, jakże ważne doświadczenie, które może zaprocentować na Mistrzostwach Europy w Sofii.