Dzikie dzieci opanują w czerwcu wirydarz w pocysterskim Kołbaczu :) Rusza kolejna edycja projektu "Ogrodu inspiracji", który organizuje stowarzyszenie Spichlerz Sztuki, pod patronatem i przy finansowym wsparciu sieci sklepów Netto. Tym razem w dniach 22-23 czerwca zaplanowane zostały warsztaty stolarki dla dzieci w wieku 5-10 lat, które poprowadzą Anna Bera i Małgorzata Matwiejczyk, twórczynie przedsięwzięcia Dzikie Dzieci.

Założenie realizowanych przez nie działań jest proste: nic tak nie rozwija wyobraźni i wrażliwości dziecka,  jak kontakt z przyrodą i naturalnymi materiałami.

Praca z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc sprawczą, o czym przekonają się najmłodsi w Kołbaczu.

Po co plastik, skoro niepozorny patyk może być zabawką i dostarczać nieskończoną ilość możliwości odczytania, użycia, nazwania.

Zatem wakacje w Kołbaczu zaczną się warsztatowo, z pasją, rzemiosłem i ekologią.

Będzie to już trzecia edycja projektu pod nazwą „Ogród inspiracji” – wcześniej młodzież brała udział w warsztatach teatralnych, botanicznych, pszczelarskich, wyszywała hasło dla Kołbacza i tworzyła mapę dźwiękową miejscowości.

Cykl działań warsztatowych z ciekawymi twórcami i animatorami została zainicjowany przez stowarzyszenie Spichlerz Sztuki w 2008 roku. 


Szczegóły:
https://www.facebook.com/spichlerzsztuki/

info
Wydarzenia lokalne
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony