„5x5 na 25 cykl Gryfińskich Rajdów Rowerowych – Rowerowo i Okołorowerowo”

13 kwietnia 2019 r. o godz. 9.30 z Placu Barnima I w Gryfinie rozpoczyna się jubileuszowy XXV cykl rajdów rowerowych organizowanych przez Międzyszkolny Klub Sportowy „Hermes” w Gryfinie, przy wsparciu Powiatu Gryfińskiego. Gryfińskie Rajdy Rowerowe (GRR) to cykliczna impreza odbywająca się nieprzerwanie od 1995 roku.  Rajdy służą przede wszystkim tym zwolennikom cyklistyki, którzy chcieliby poznać lub pogłębić wiedzę o powiecie gryfińskim i sąsiadach zza Odry. Podczas rajdów poznajemy obiekty dziedzictwa kulturowego, walory krajobrazowe, przyrodnicze, historyczne, gospodarcze i społeczne na trasach rajdów. 

Tegoroczny cykl rajdów stawia sobie za cel uczczenie jubileuszu rajdów. Gryfińskie Rajdy Rowerowe wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu społeczeństwa w poszukiwaniu sposobów eliminowania negatywnych skutków rozwoju cywilizacyjnego, wprowadzając do swoich działań aktywność ruchową. Jako masowa impreza rekreacyjna służy dobru rodzinnemu, jednoczy uczestników, poprawia zdrowie, kondycję oraz uczy umiejętności orientowania się w terenie, posługiwania się mapą i opisami tras, przygotowuje do bliższych i dalszych samodzielnych i rodzinnych eskapad rowerowych. Istotą rajdów jest także poznawanie zasad bezpieczeństwa jazdy na rowerze, informowanie o zmianach w przepisach ruchu rowerowego oraz zmniejszenie ryzyka wypadków rowerowych.

Na koniec cyklu rajdów rozlosowane będą nagrody dla uczestników.

Rajdy przeznaczone są dla wszystkich osób. Ich tempo dostosowane jest do każdego uczestnika a jazda odbywa się w grupach pod opieką przewodników.

W tym roku organizatorzy proponują 18 rajdów jednodniowych i 2 dwudniowe. Zaplanowano 10 obowiązkowych rajdów grupowych (wspólnych, w tym 5 powtórkowych), 5 rajdów - szlakami znanych Gryfinian, które można odbyć grupowo lub indywidualnie (fakultatywnie), a 5 innych (powtórkowych z poprzednich cykli) – indywidualnie. Zaplanowano także 5 spotkań bez roweru, podczas których prezentowany będzie dorobek GRR od 1995 roku, a także ich celem będzie szkolenie, przeprowadzanie gier i zabaw rowerowych, finansowanie imprez.

W sumie zaplanowano 20 tras, w tym cztery w trakcie rajdów dwudniowych, dwa noclegi (Krajnik Górny, Myślibórz), jeden przejazd autokarowy i jeden przewóz rowerów (Car-Bike). Część tras ma także wariant skrócony (dla osób początkujących, starszych, jeżdżących rodzinnie, itp.). 

Na trasach wycieczek czeka uczestników wiele atrakcji krajoznawczych oraz wiadomości, które prezentowane będą w opisach każdej trasy, dołączanych do „Książeczek wycieczek kolarskich”.

Zbiórka uczestników do każdego rajdu ma miejsce przy pl. Barnima I w Gryfinie (od godz. 9.00), a starty wg miejsc wskazanych w harmonogramie.

Zgłaszać można się również na starcie do poszczególnych rajdów (pl, Barnima I od godz. 9.00) lub telefonicznie pod nr 603 914 557 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły regulaminowe na stronie: www.mks-hermes.pl

Koszt uczestnictwa w całym cyklu rajdów wynosi 25 zł. W niektórych rajdach z noclegiem, dowozem i wyżywieniem możliwe będą niewielkie dopłaty.

Szczegółowy harmonogram rajdów pobierz

info
Informacje - krótko
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony