Instrumenty z warzyw i inne eksperymenty
- warsztaty dźwiękowe z Asi Miną w Kołbaczu

Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki organizuje wakacyjną edycję „Ogrodu inspiracji” (5-7 lipca) w pocysterskim Kołbaczu pod patronatem Netto Polska.
W tym roku zapraszamy dzieci na „Warsztaty pracy z dźwiękiem Asi Miny”.

Asi Mina, czyli Joanna Bronisławska jest artystką, muzykiem, pedagogiem, animatorką kultury, aktywistką, nominowaną w 2011 i 2014 w konkursie radiowej Trójki do tytułu Kulturysty Roku. Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Jest także ambasadorem Muzykoteki Szkolnej. Pracuje w Katowicach, gdzie realizuje m.in. cykliczne warsztaty Muzykodrom - stacja lotów muzycznych.

Artystka z wielką wyobraźnią i kreatywnością otwiera dzieci na świat
dźwięków, o czym będziemy mogli przekonać się podczas trzydniowych warsztatów.

PROGRAM:
Dzień 1 CISZA
(5 lipca, piątek, 17.30-19.30)
Zaczniemy od ciszy. To jej szukamy i potrzebujemy. I mamy do niej prawo. Porozmawiamy o ekologii akustycznej, wsłuchamy się w to co nas otacza oraz w to co w środku: bicie własnego serca - bo przecież wszyscy rodzimy się perkusistami, bulgoty w brzuchu, płynącą w żyłach krew... Wykonamy wspólnie 4'33 Johna Caga i dowiemy się kim był i co tworzył tenże Janek Klatka. Użyjemy swoich ciał jak instrumentów, mamy przecież głos i całą sekcję perkusyjną zawsze przy sobie tzw.body drumming. Poczujemy, że grać można na wszystkim, a muzyka/dźwięki są wszędzie!

Dzień 2 DŹWIĘK
(6 lipca, sobota, 10.00-12.00)
Poznamy różne źródła dźwięków. Od tych nieoczywistych jakim jest np. folia bąbelkowa, aż do instrumentów takich jak ocena drum, kalimby czy gadający bęben. Stworzymy Orkiestrę Dnia Jednego i pokażemy co nam gra w duszy, sercu i głowie. Wykorzystamy także rury tonalne, butelki, gazety i zrobimy sobie podręczną grzechotkę w 2 minuty.
Przeczytamy fragmenty książki M.U.ZY.K.A. autorów Mi.Mendyka i M.Libery wydawnictwo Dwie Siostry i zainspirujemy się do kolejnych działań.
Dzień 3 VEGE
(7 lipca, niedziela, 10.00-12.00)
To dobry czas dla wegetarian! Na wzór wiedeńskiej orkiestry warzywnej staniemy się lutnikami i wykonamy instrumenty tylko i wyłącznie z warzyw.
Noże, deski, wiertła, linijki - jak w prawdziwym warsztacie.
Bakłażanowe kłapacze, marchewkowe flety i gwizdki, arbuzowe bębny - będzie pachnieć, będziemy grać a potem jeść! Wspólnie stworzymy opowieść i warzywno - owocową muzykę a na koniec warsztatów zagramy słuchowisko.

Warsztatowy rozkład jazdy:
5 lipca (pt.) od godz. 17.30-19.30
6 lipca (sob) od godz. 10-12
7 lipca (ndz) od godz. 10-12

Miejsce: świetlica w Kołbaczu, ul. Szarych Mnichów 6
- Warsztaty dla dzieci w wieku: 6-10 lat
- Udział wraz z dorosłym opiekunem
- Udział bezpłatny / ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji: www.spichlerz-sztuki.pl

info
Informacje - krótko
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony