Teatr Uckermärkische Bühnen w Schwedt organizuje w dniach 26 i 27 października 2019 r. POLSKO-NIEMIECKIE DNI TEATRU. Ten specjalny weekend w teatrze jest wspólnym projektem teatru w Schwedt, Opery na Zamku w Szczecinie oraz Theater Vorpommern z Greifswaldu w ramach Polsko-Niemieckiej Sieci Teatralnej viaTEATRI. Wszyscy trzej partnerzy projektu zaprezentują zróżnicowany program teatralny. Widzowie mają do wyboru klasyczny dramat, przedstawienie muzyczno-baletowe dla najmłodszych dzieci, operę i operetkę.
Wszystkie przedstawienia są dostępne dla Widzów z Polski i Niemiec – prezentowane są bez barier językowych.

Muzyka, jak wiadomo, nie zna granic. W uznaniu dla pracy samorządowców i osób pracujących społecznie w organizacjach pozarządowych w polsko-niemieckim regionie przygranicznym organizatorzy pragną zaprosić do udziału szczególnym i wyjątkowym przedstawieniu prezentowanym podczas Polsko-Niemieckich Dni Teatru w Schwedt. Organizatorzy zapraszają na wspólny wieczór wypełniony muzyką 27 października 2019 r. o godz. 19,00 w Sali Wielkiej teatru Uckermärkische Bühnen w Schwedt. Wstęp na to przedstawienie jest wolny! Theater Vorpommern z Greifswaldu zaprezentuje:

„Winszujemy“
Operę w dwóch aktach Mieczysława Weinberga
z okazji 100 rocznicy urodzin kompozytora
oraz
„Wódz Wieczorny Wiatr“
Operetkę buffo w jednym akcie Jacquesa Offenbacha
z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora
Libretto: Léon Battu i Philippe Gille

Dwie okrągłe rocznice dwóch wybitnych kompozytorów to dostateczny powód, by przypomnieć ich dzieła.
Będziemy zaszczyceni, jeśli wolno nam będzie gościć Państwa w naszym teatrze. Przedstawienie trwa łącznie 2 godziny i 50 minut (w tym przerwa). Dla przedstawicieli samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych zarezerwowaliśmy specjalne kontyngenty bezpłatnych kart wstępu. Prosimy o zgłoszenie chęci przybycia do teatru w Schwedt oraz zadeklarowania ilości kart wstępu dla Państwa (prosimy o przysłanie imiennej listy).
Kasa teatru w Schwedt czynna jest od wtorku do piątku w godzinach od 12,00 do 20,00. Rezerwacji kart wstępu dokonać możecie Państwo telefonicznie w kasie teatru: 0049 3332 538111, mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio u managera projektu, Przemysława Konopki (tel.: 607054846; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w języku polskim.

 

info
Informacje - krótko
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony