< Sukcesy malarzy z Trzcińska - Starostwo Powiatowe w Gryfinie
Drukuj

W piątek 8 lutego br. w  galerii M odbył się doroczny „Przegląd Plastyki Myśliborskiej- Myślibórz 2013”. Wzięło w nim udział ponad 30 artystów malarzy z terenu powiatów myśliborskiego i gryfińskiego. Wśród zgromadzonych w muzeum prac przeważały obrazy tworzone farbami olejnymi, ale także zobaczyć można było ciekawe akwarele i pastele. Tematyka prac obejmowała bardzo duże spektrum – od przepięknych pejzaży przyrody, przez martwą naturę po zabytki architektury lokalnej. Tegoroczny poziom prac był  wysoki, co sprawiło, że komisja oceniająca je miała dużą trudność w wyborze najlepszych.

Jedną z trzech głównych prestiżowych nagród przeglądu – nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Myśliborza – otrzymał reprezentujący Trzcińsko-Zdrój Krzysztof Stanisławski. Kapituła przeglądu doceniła jego nienaganną technikę malowania oraz stworzony niezwykle ciekawy klimat prac utrzymanych w jednej konwencji.  Mroczne mgły rozprzestrzeniających się na tle bagien i lasów przyciągały uwagę widza i dawały do myślenia.
Obrazy jego ojca Marka Stanisławskiego w tym roku otrzymały wyróżnienie komisji. Ale to nie koniec nagród dla naszych malarzy. Krzysztof swoimi pracami zdobył także uznanie licznie przybyłej na wystawę publiczności. Zebrani w myśliborskim muzeum przyznali mu jednogłośnie swoją nagrodę. Przypomnijmy, iż rok temu obrazy Krzysztofa także zdobyły dwie główne nagrody: Dyrektora Muzeum Pojezierza Myśliborskiego oraz nagrodę publiczności. Coroczne wyróżnienia pokazują, iż nasi malarze są niezmiennie w czołówce regionu i rozwijają swój twórczy talent. 

               

Podczas wystawy zlicytowano pastele ofiarowane przez Marka Stanisławskiego, a całkowity dochód został przeznaczony na działalność myśliborskiego muzeum. Cieszy, iż coraz więcej osób pokazuje swoją sztukę szerszej widowni. Miejmy nadzieję, iż za kilka miesięcy podobną wystawę będzie można zobaczyć w Muzeum Geologicznym w Trzcińsku-Zdroju, którego otwarcie planowane jest na wiosnę. Będzie to zapewne także częste miejsce spotkań malarzy naszego rejonu.Laureatom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy i obrazy. Wszystkie prace zobaczyć będzie można przez najbliższe tygodnie w Muzeum Pojezierza Myśliborskiego przy ul. Bohaterów Warszawy 74, od wtorku do soboty w godz. 10.00 - 17.00
Kultura