15 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie odbyły się I Mini Targi Szkolne. Zaproszenie placówki z Nowego Czarnowa przyjęli nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Szczecinie oraz z Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie.

 W trakcie spotkania gimnazjaliści oraz uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne przybliżające im poszczególne placówki. Zaproszone szkoły miały doskonałą okazję zaprezentować kierunki kształcenia w bardzo sugestywny sposób np. poprzez degustację przygotowanych wcześniej wyrobów cukierniczych.

Odbyły się również warsztaty praktyczne, podczas których uczniowie posadzili cebulę oraz układali bukiety z kwiatów. Wzięli również udział w konkursie rozpoznawania wiosennych kwiatów.

Ponadto wszyscy otrzymali liczne materiały informacyjne ze szkół na temat cyklu kształcenia. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat możliwości kontynuowania nauki w wybranych kierunkach. Udział w spotkaniu wzięły również doradczynie z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej ze Szczecina. Panie Aneta Janiszyn i Dominika Starczewska przedstawiły ofertę kształcenia poza szkołą dla osób, które ukończyły 18 lat. Jest to forma kursowa a szkolenia odbędą się w Gryfinie.

Spotkanie zostało zorganizowane przez doradcę zawodowego z Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie.

Źródło: ZSS Nowe Czarnowo

info
Oświata
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony