< Zielin i Mieszkowice zwycięzcami turnieju BRD - Starostwo Powiatowe w Gryfinie
Drukuj

W poniedziałek 22 kwietnia 2013 r. drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z powiatu gryfińskiego rywalizowały w eliminacjach powiatowych XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem tegorocznego turnieju były Banie.

Rywalizacja złożona była z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test z zakresu ruchu drogowego. Część praktyczna składała się z jazdy po miasteczku ruchu drogowego, jazdy po torze przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadkach drogowych.

W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się zespół z Zielina w składzie: Bartłomiej Dymidów, Szymon Skowyta i Leon Dziedziuch pod opieką Henryka Madery. Drugie miejsce zajęli gospodarze, a trzecie – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Widuchowej.

Wśród gimnazjów po raz trzeci z rzędu zwyciężył doskonale przygotowany przez Krzysztofa Karolaka zespół z Mieszkowic w składzie: Mariusz Dymidów, Kamil Kuśpiś, Dawid Łuszczek. Drugie miejsce wywalczyły Banie, zaś trzecie – Gryfino.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych zwyciężył Leon Dziedziuch ze Szkoły Podstawowej w Zielinie, natomiast najlepszym zawodnikiem wśród gimnazjalistów okazał się Mariusz Dymidów z Gimnazjum w Mieszkowicach. Nagrodą dla zwycięzców były wysokiej klasy rowery górskie.

Laureaci eliminacji powiatowych będą reprezentowali Powiat Gryfiński na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 9-10 maja 2013 r. w Szczecinie.