Za nami II Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla „Łobuziaków”, który odbył się 9 grudnia w Trzcińsku-Zdroju.
Organizatorom zawodów przyświecała szczytna idea, połączenia biegu ze zbiórką darów świątecznych dla podopiecznych z domu dziecka - drużyny biegowej ŁOBUZIAKÓW oraz zbiórką pieniędzy, które zostaną przeznaczone na 3 dniową wycieczkę dzieci do Warszawy, zaplanowaną na 1 czerwca 2019 roku z okazji Dnia Dziecka.

W biegach dziecięcych wystartowało 120 dzieci. Na mecie na wbiegających milusińskich czekał Święty Mikołaj, jego wesołe Elfy oraz Skrzaty, które wręczały wszystkim najmłodszym prezenty w postaci pięknego medalu oraz paczki ze słodyczami.


Bieg główny ukończyło 200 biegaczy, którzy na mecie oprócz medalu otrzymali świeżo upieczony, pachnący i posłodzony miodem piernik.
W biegu głównym na dystansie 5 km w kategorii mężczyzn zwyciężyli:
1. Pańko Andrzej 00:17:33
2. Osowski Tomek 00:17:47
3. Kapłaniak Adrian 00:19:23


W kategorii kobiet:
1. Gulczyńska Natalia 00:18:43
2. Pochranowicz Barbara 00:19:59
3. Białek Beata 00:20:12

Dla kobiet i mężczyzn za miejsc I-III open wręczone zostały wyjątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe, w postaci akcesoriów sportowych, latarek czołowych LED, suplementów diety dla sportowców.
Ponadto, wszyscy zawodnicy wzięli udział w losowaniu 30 zestawów atrakcyjnych nagród rzeczowych, sfinansowanych między innymi przez Powiat Gryfiński. Dla trzech osób, które w 2018 roku najbardziej zaangażowały się w pomoc dzieciom zostały wręczone statuetki SUPER ŁOBUZIAKA 2018 ROKU.


Stowarzyszenie Sportowe „Fani Formy” dodatkowo zaprosiło 24 dzieci z dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych z Chojny, celem wzięcia udziału w biegu, integracji sportowej oraz wspólnej zabawy przy ognisku z podopiecznymi z domu dziecka w Trzcińsku-Zdroju. Po biegu dla Łobuziaków został zorganizowany Bal Mikołajkowy z konkursami, zabawami oraz karaoke, który poprowadzi DJ Hanys.
Przyjeżdżając 9 grudnia do „Łobuziaków” na II Charytatywny Bieg Mikołajkowy biegacze przywieźli mnóstwo prezentów, w postaci ubrań, akcesoriów sportowych, słodyczy, środków higieny osobistej, zabawek, sprzętu sportowego oraz karty podarunkowych. Dzieci jeszcze nigdy w życiu nie otrzymały tylu fantastycznych prezentów, za które z całego serca wszystkim darczyńcom dziękują


Źródło: Stowarzyszenie Fani Formy

info
Sport
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony