Udział w I Mistrzostwach Polski w Warcabach 100-polowych, które odbyły się 9 grudnia br. w Warszawie przyniósł uczniom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie kolejny wielki sukces. Dotychczas uczniowie Ośrodka specjalizowali się w warcabach klasycznych 64-polowych, bo większość organizowanych turniejów było oparte na tej odmianie. Obecny rok i obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości były inspiracją dla organizatorów, aby zwiększyć popularność 100-polowej, międzynarodowej odmiany warcabów.

 

Hasłem przewodnim mistrzostw rozegranych w Warszawie było: „Uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości Polski”. Na pierwsze 100-polowe mistrzostwa do stolicy przyjechało 21 zawodników głównie z Polski środkowej, południowej i wschodniej.


„Orły Chojna” z trenerem i prezydentem IDCD – Międzynarodowego Komitetu Warcabowego (od lewej: Andrzej Krucewicz, Jacek Gołuch, Konrad Stańczak, Anna Grzelak, Dawid Hołotczyk oraz Leszek Pętlicki)

Mistrzostwa rozgrywane były systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund z podziałem na dwie kategorie: kobiet i mężczyzn bez limitów wiekowych.

Rozgrywki sparingowe, a także intensywne szkolenie organizowane dla zawodników z chojeńskiego Ośrodka, a w szczególności ćwiczenie nowych szyków bojowych, pułapek debiutowych, strategii gry oraz kombinacji dających przewagę na 100-polowej warcabnicy sprawiły, że utrzymali oni dotychczasową wysoką skuteczność podczas rozegranych w Warszawie mistrzostw.

Mistrzynią Polski w klasyfikacji kobiet została Anna Grzelak z chojeńskiego Ośrodka pokonując wszystkie, nawet te bardzo doświadczone zawodniczki, zdobywając 10 punktów na 10 możliwych do uzyskania.


Anna Grzelak (21 lat), mistrzyni Polski z Chojny i Grażyna Skonieczna z Warszawy

Mistrzem Polski w klasyfikacji mężczyzn został Zenon Mieszkowski z Mławy (8 pkt.), a srebrny medal wywalczył Dawid Hołotczyk (6 pkt.), a brązowy Jacek Gołuch (5 pkt.) – obydwaj z Chojny.


Zenon Mieszkowski (55 lat) mistrz Polski i Dawid Hołotczyk (13 lat) wicemistrz Polski


Jacek Gołuch z Chojny zwycięża z Jerzym Fonrobertem z Warszawy

Wysoki poziom gry warcabistów z Chojny zapewnił im awans do Mistrzostw Europy w Warcabach 100-polowych, które odbędą się w maju 2019 r. w Polsce, w miejscowości Firlej koło Lublina.


Michał Ciborski z Częstochowy i Dawid Hołotczyk z Chojny


Dawid Hołotczyk z Chojny i Stanisław Rokicki z CzęstochowyJacek Gołuch z Chojny zwycięża z Jerzym Fonrobertem z Warszawy

info
Sport
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony