< Seria sportowych sukcesów - Starostwo Powiatowe w Gryfinie
Drukuj

„Same pierwsze miejsca” tak można by ogólnie powiedzieć o ostatnich sportowych startach uczniów SOSW w Chojnie. W porządku chronologicznym przedstawia się to następująco:

18.05.2022 r. - Wojewódzki Turniej Piłki Koszykowej w Koszalinie. Drużyna w składzie Mateusz Mielczarek, Kamil Pitura, Mateusz Dopierała, Patryk Wypych, Patryk Dereń, Konrad Stańczak oraz Tomasz Halikowski zajęła pierwsze miejsce.

Kolejna, najważniejsza impreza w tym roku to Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Krakowie w dniach 20-22.05.2022 r. W kategorii chłopców uczniowie SOSW w Chojnie wygrali wszystkie biegi na 100 metrów oraz skoki, zarówno w dal jak i wzwyż. Szczegółowo przedstawia się to w następujący sposób:

Skok w dal chłopców, kategoria starsza
1 miejsce Tycjan Kozdra (absolwent SOSW w Chojnie)
2 miejsce - Mateusz Mielczarek

Skok wzwyż chłopców, kategoria starsza
1 miejsce - Tycjan Kozdra

Sztafeta 4x100 metrów chłopców, kategoria starsza
1 miejsce - Mateusz Mielczarek, Patryk Wypych, Kamil Pitura, Tycjan Kozdra

Łącznie reprezentacja SOSW w Chojnie, będąca jednocześnie reprezentacją województwa zachodniopomorskiego, zdobyła 16 medali:7 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych. Mateusz Dopierała dzielnie walczył w biegu na 800 m. i 1500 m. a Tomasz Halikowski w pchnięciu kulą.

Kolejna impreza, która odbyła się w dniu 22.05.2022 r. w Prenzlau, to ,,Kurt Engel Turnier" - turniej dla niemieckich drużyn ze szkół takich jak nasza. Od wielu lat dostajemy zaproszenie na doroczne rozgrywki. W tym roku nasz zespół okazał się najlepszy, zajmując pierwsze miejsce. W turnieju uczestniczyło łącznie 6 zespołów. Warto dodać, że królem strzelców turnieju został uczeń SOSW w Chojnie Dominik Muciek.