< Z legendami na rowerze po Powiecie Gryfińskim - Starostwo Powiatowe w Gryfinie
Drukuj

24 października w Widuchowej zakończył się cykl czterech „Familiad rowerowych”, tego dnia obchodzone jest również Międzynarodowe Święto Roweru. Finałowa impreza pt. „Rowerowa gra terenowa” zgromadziła nie tylko stałych uczestników wycieczek po gminie wśród których były całe rodziny, ale także turystów spoza powiatu.

Była to doskonała okazja do skorzystania z gościnności wójta Pawła Wróbla i zaprezentowania przez wicestarostę Ewę Dudar książek z legendami pt. Legendy powiatu gryfińskiego”, gry memory, map i przewodników rowerowych pt. „Powiat Gryfiński na rowerze” wydanych przez Powiat Gryfiński w ramach projektu „Promocja powiatu poprzez turystykę rowerową czyli aktywne poznawanie regionu i związanych z Powiatem Gryfińskim legend”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Organizatorom gratulujemy, doskonałej imprezy, a mieszkańców zapraszamy do lektury, dzięki której łatwiej będzie można wiosna wyruszyć rowerem na wycieczki po powiecie gryfińskim.

 

Turystyka