Z inicjatywy starosty gryfińskiego, 28 lutego br. w Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Gryfinie odbyło się Spotkanie Noworoczne z udziałem władz województwa, powiatu i gmin, a także firm, przedsiębiorców oraz instytucji i stowarzyszeń - na co dzień działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie było także okazją do uroczystego wręczenia odznak honorowych Gryfa Zachodniopomorskiego.

Srebrne odznaki honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi dla rozwoju regionu otrzymali:

Klub o bogatej historii działalności. W tym roku obchodzić będzie 60-lecie istnienia. Aktualnie w Hermesie działają cztery sekcje: najstarsza – lekkiej atletyki oraz: żeglarska, gimnastyki artystycznej i klub biegacza.
W sześćdziesięcioletniej historii funkcjonowania klubu zawodnicy i zawodniczki, reprezentując gminę Gryfino, powiat gryfiński i województwo zachodniopomorskie, zdobyli kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski. Do najbardziej zasłużonych (byłych i obecnych) wychowanków Hermesa należą: 

  • Michał Bieniek, lekkoatleta, skoczek wzwyż. Najlepszy zawodnik w historii klubu. Mistrz Polski, uczestnik lekkoatletycznych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Reprezentant Polski na  Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r.;
  • Jarosław Janicki, lekkoatleta specjalizujący się w bigach średnich i supermaratonach. niekwestionowany rekordzista Polski na 100 km, oraz trzykrotny mistrz Europy i czterokrotny wicemistrz świata na tym samym dystansie;
  • Marta Goraj, reprezentantka Polski  w piłce ręcznej, była członkini kadry młodzieżowej grająca na pozycji obrotowej. Aktualnie zawodniczka klubu HB Dideleng z Luxemburga;
  • Katarzyna Duran, reprezentantka Polski w piłce ręcznej. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, uczestniczka Mistrzostw Świata w 2007 r.  Aktualnie zawodniczka niemieckiego HSG Blomberg-Lippe;
  • Aleksandra Kwiecień, lekkoatletka, zawodniczka I klasy, członkini kadry narodowej w trójskoku. Mistrzyni Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Mistrzyni Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzyni Polski Juniorów;
  • Paweł Pankratow, lekkoatleta, zawodnik I klasy w kategorii senior. Zwycięzca Małego Memoriału J. Kusocińskiego w biegu na 2000 m , Halowy Mistrz Polski Juniorów Młodszych w biegu na 2000 m, a także złoty medalista XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 3000 m;
  • Katarzyna Żołnowska, zawodniczka sekcji gimnastyki artystycznej. Wielokrotna medalistka Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej m.in. w układzie taneczno-akrobatycznym, układach z piłką, skakanką i obręczą oraz w wielobojach. 

O skuteczności pracy trenerów z młodzieżą świadczy ilość uzyskiwanych punktów w krajowej rywalizacji Sportu Dzieci i Młodzieży prowadzonej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. MKS Hermes, co roku plasuje się wysoko w klasyfikacji wojewódzkiej jak i krajowej. W 2018 r. w Centralnym Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży MKS Hermes zajął 218 miejsce spośród 3766 sklasyfikowanych klubów w Polsce. W klasyfikacji klubów powiatu gryfińskiego od wielu lat pozostaje niedoścignionym liderem.

Oprócz szkolenia młodych talentów sportowych, MKS HERMES jest organizatorem lub współorganizatorem cyklicznych masowych imprez biegowych m.in. Gryfińskiego Transgranicznego Festiwalu Biegowego oraz cyklu biegów niepodległościowych.

Działa 2006 roku. Specjalnością, a zarazem znakiem rozpoznawczym firmy jest masowa produkcja komponentów meblarskich takich jak nogi do stołów i komód, łączyny, szuflady oraz mebli z litego drewna m.in.  stołów, ław, regałów, a także meble małogabarytowe. 

Firma współpracuje z fabrykami oraz innymi dużymi producentami mebli na terenie kraju, ale także z fabrykami i sieciami handlowymi w Unii Europejskiej np. szwedzką IKEĄ, duńskim KARUP, ZORKĄ z Jeleniej Góry, czy firmą POSTĘP w Pniewach.

DREWCO to obecnie jeden z większych pracodawców w powiecie gryfińskim. W ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, daje zatrudnienie osobom bezrobotnym zarejestrowanym w urzędzie. 

Przedsiębiorstwo ceni sobie nowoczesność i systematycznie stawia na rozwój poprzez innowacje w obróbce drewna i planowania produkcji. W 2018 r. firma pozyskała środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 na doposażenie parku maszynowego.

Nowoczesny park maszynowy oraz ścisła współpraca z wyżej wymienionymi polskimi i zagranicznymi firmami z branży meblarskiej stanowią doskonałą strategię biznesową. Dowodzi tego przede wszystkim wzrost popytu na produkty wytwarzane przez firmę. 

Poza działalnością w sferze zawodowej DREWCO jest znanym i aktywnym podmiotem zaangażowanym w życie i rozwój lokalnej społeczności. Chętnie i bezinteresownie uczestniczy w różnych przedsięwzięciach o charakterze społecznym Od wielu lat wspomaga finansowo wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane na terenie gminy Chojna.


Odznaczenia dla MKS Hermes oraz dla firmy DREWCO wręczył Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.


Odznakę dla MKS Hermes odebrał prezes klubu Jan Nowysz

W imieniu Prezesa Zarządu firmy DREWCO sp. z o.o., odznakę odebrał Łukasz Kiernicki


Koncert smyczkowy w wykonaniu Kwartetu Grodzkiego ze Szczecina


Uczestnicy spotkania mieli okazję do zwiedzenia PZAZ oraz zapoznania się z oferowanymi usługami i produktami.

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Gryfinie zatrudnia obecnie 37 mieszkańców powiatu gryfińskiego z orzeczonymi niepełnosprawnościami, dając im szansę na pełne funkcjonowanie w społeczeństwie i rehabilitację poprzez pracę. Prowadzi działalność usługową oraz zbyt wyprodukowanych towarów w zakresie: produkcji podpałki ekologicznej, krawiectwa, profesjonalnego niszczenia dokumentów, konfekcjonowania i pakowania, sprzątania i pielęgnacji terenów zielonych oraz prowadzenia strzelnicy.


Podpałka ekologiczna 


Torby z tkanin wodoodpornych uszyte przez osoby niepełnosprawne zatrudnione w PZAZ

info
Wydarzenia lokalne
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony