< Z wizytą w „Wierzbowym Lesie” - Starostwo Powiatowe w Gryfinie
Drukuj

zajawka18 maja, po długiej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną, grupa dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie pod opieką nauczycieli odwiedziła Spółdzielnię Socjalną "Wierzbowy Las" w Starym Czarnowie. Wyprawa odbyła się w ramach realizacji V edycji Projektu Aktywizacji Sensoryczno-Motorycznej "Bawię się, doświadczam, rozwijam". Uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz uczniowie zespołu klasowego I-III spędzili kilka godzin na terenie stadniny w bliskim kontakcie z mieszkającymi tam zwierzętami: końmi, psami, kotem i dzikiem Stefanem. Doświadczali konnej jazdy (niektórzy po raz pierwszy), a także uczyli się jak dbać o koniki – pielęgnować je i karmić.

foto 2

Wizyta w zaprzyjaźnionej już stadninie, jak zwykle wywołała wśród podopiecznych wiele pozytywnych emocji. Uczniowie w swobodnej atmosferze spędzili razem czas korzystając z atrakcji znajdujących się na terenie „Wierzbowego Lasu”.

foto 1

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół serdecznie dziękują właścicielom oraz  całej ekipie „Wierzbowego Lasu” za serdeczne przyjęcie, przygotowanie ogniska i profesjonalnie przeprowadzoną terapię.

Oświata