< Poznaj Trzcińsko-Zdrój z aplikacją miejską - Starostwo Powiatowe w Gryfinie
Drukuj

Idąc z duchem czasu i postępem technologicznym coraz częściej gminy i ich samorządy wykorzystują wszystkie dostępne narzędzia i kanały do swojej promocji i komunikacji z mieszkańcami.

Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju wychodząc temu naprzeciw postanowił przygotować dla swoich mieszkańców oraz odwiedzających gości, dedykowaną bezpłatną aplikację miejską na telefony (smartfony) i tablety. Jest to pierwsza oficjalna aplikacja miejska w powiecie gryfińskim, a także jedna z niewielu w województwie zachodniopomorskim.

Pomysłodawcą i twórcą apki jest mieszkaniec Trzcińska Michał Mikołajewski, który na co dzień w szczecińskiej firmie Aliado zajmuje się tego typu rozwiązaniami mobilnymi. Teksty, zdjęcia i projekt trzcińskiej aplikacji przygotowali korzystając z własnych źródeł i archiwów: Marcin Czesyk, Grzegorz Zwoliński oraz Tadeusz Kołucki. Swoje zdjęcia udostępnili także: Ł. Biernacki, P. Sławiński i Biblioteka Miejska. Aplikacja „Trzcińsko-Zdrój – Perła gotyckiej architektury" jest nawiązaniem i kontynuacją Przewodnika Turystycznego autorstwa Grzegorza Zwolińskiego, a wydanego przez Urząd Miejski w 2014 roku. Stanowi ona doskonałe narzędzie w promocji walorów turystycznych i ma się przyczynić do lepszej komunikacji Urzędu z mieszkańcami i odwiedzającymi gośćmi.


Aplikacją podzielona została na 6 działów tworzących jedną całość. W menu TRZCIŃSKO znajdziecie Państwo wszystkie najważniejsze informacje użytkowe dotyczące miasteczka. Oprócz opisów poszczególnych zabytków, danych historyczno-geograficznych znajdują się tam także wiadomości o noclegach, gastronomi oraz możliwościach aktywnego spędzania wolnego czasu.

W zakładce GMINA opisane zostały wszystkie miejscowości leżące na „Kamiennym Szlaku" i najważniejsze zabytki i miejsca godne zobaczenia.W menu AKTUALNOŚCI zamieszczane są najważniejsze bieżące informacje zintegrowane z oficjalną stroną Urzędu Miejskiego. W aplikacji nie mogło zabraknąć także GALERII, MAPY oraz odnośnika do profilu Gminy Trzcińsko-Zdrój na facebooku .Najciekawszym narzędziem całej „apki" będzie jednak przycisk ZGŁOŚ – dzięki któremu każdy użytkownik będzie mógł wysłać do Urzędu Miejskiego swoją opinię dotyczącą pobytu w Gminie, czy też zgłosić np. dziurę w chodniku lub drodze, poinformować o zagrożeniu lub przesłać swoje pomysły co do bieżącego funkcjonowania Gminy. Będzie to przydatne narzędzie w komunikacji pomiędzy Burmistrzem a mieszkańcami. Zgłoszenie, do którego będzie można dołączyć zdjęcie, zostanie przesłane z aplikacji na email Urzędu Miasta, tak aby odpowiednie służby mogły reagować.
Każdy użytkownik „apki" będzie otrzymywał także na swojego smartfona ważne informacje z nadciągającymi zagrożeniami pogodowymi (gwałtowne burze i ulewy) oraz z nadchodzącymi koncertami czy też wydarzeniami sportowymi.
Prace nad aplikacją trwały kilka miesięcy, jednak autorzy chcieliby ją dalej rozwijać i wzbogacać, dlatego będą wdzięczni za wszystkie komentarze, opinie i propozycje dotyczące zmian. Swoje uwagi kierować można na email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prosimy o polecanie „apki" swoim znajomym, rodzinom czy też turystom tak, aby jak najwięcej osób skorzystało z jej funkcjonalności.

W najbliższym czasie przygotowana zostanie wersja na telefony z systemem IOS. Aplikację można pobrać bezpłatnie z oficjalnego sklepu Google Play wpisując w wyszukiwarce "Trzcińsko-Zdrój" lub z tego linka: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.aliadomobile.trzcinskozdroj 


 

Turystyka