< Szybka i sprawna rejestracja pojazdów w powiecie gryfińskim - Starostwo Powiatowe w Gryfinie
Drukuj

foto www 1Często pojawiają się informacje, że na rejestrację samochodu trzeba długo czekać. Rzeczywistość w powiecie gryfińskim wygląda zupełnie inaczej. Podczas gdy w Polsce czas oczekiwania na rejestrację pojazdu wynosi średnio 10-14 dni, to Wydział Komunikacji  Starostwa Powiatowego w Gryfinie ustala wizytę średnio w ciągu od jednego do trzech dni.

- Na wizyty w Wydziale Komunikacji i Transportu w Gryfinie w sprawie rejestracji należy umawiać się elektronicznie poprzez stronę https://bezkolejki.eu/spgryfino, termin oczekiwania wynosi ok. 3 dni. Aby umówić się na wizytę w filii Wydziału Komunikacji w Chojnie, należy zadzwonić pod nr  91 351 67 18 lub 91 351 67 19, a czas oczekiwania na ogół nie przekracza jednego dnia – mówi Aneta Płóciennik-Śmiałkowska, naczelnik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Gryfinie.

foto www 3

System rejestracji internetowej jest doceniany w szczególności w czasach pandemii. Ogranicza kontakt osób stojących w kolejce do rejestracji samochodów poprzez umawianie spotkań na konkretną godzinę. Umożliwia zaplanowanie dnia dla osób odbierających tablice rejestracyjne i dowód rejestracyjny.

foto www 2
Corocznie w powiecie gryfińskim wydawanych jest ok. 8 tys. decyzji w sprawie rejestracji pojazdu oraz 8,5 tys. o rejestracji czasowej. Ogólnie na dzień 31 grudnia 2020 r. w naszym powiecie zarejestrowanych było 91 326 pojazdów.

Wydarzenia