Kolejne spotkanie w ramach cyklu SEANSE POD SPECJALNYM NADZOREM odbędzie się 28 marca (piątek) o godz. 19.30. Gośćmi gryfińskiego kina będą reżyserzy filmu „Stacja Warszawa” Maciej Cuske oraz Mateusz Rakowicz, oraz aktor Andrzej Andrzejewski.  Pokaz filmu w Gryfinie odbędzie się w dniu ogólnopolskiej premiery.

Film składa się z sześciu splecionych ze sobą nowel fabularnych. Całość tworzy specyficzną panoramę obyczajową oraz niepokorny portret współczesnej Warszawy i jej mieszkańców.
Igła to były więzień, któremu zwiduje się Matka Boska. Przeżył nawrócenie i pragnie zbawiać ludzi. W swej wędrówce po Warszawie spotyka kolejnych bohaterów: Marcina - wyglądającego na nieśmiałego biznesmena, ofiarę mobbingu, Lucy - pracującą w sex shopie marzycielkę, Filipa - nastolatka pragnącego wyrwać się z rodzinnej wsi, Jurka - zgorzkniałego alkoholika, który przegrał swoje życie oraz Monikę - korporacyjną singielkę. Łączy ich samotność, wyobcowanie charakterystyczne dla mieszkańców współczesnych metropolii. Każde z nich przeżywa coś w rodzaju przebudzenia. Może to być przerwanie pasma upokorzeń, odruch współczucia wobec obcej osoby, próba samobójstwa, lub... morderstwo. Jednocześnie wszystkim bohaterom przyszło żyć w mieście, na którym cieniem położył się krzyż.Bilety w przedsprzedaży w gryfińskim kinie w godzinach pracy kina od 18 marca w cenie 16,00 zł.


Maciej Cuske - polski reżyser, scenarzysta i operator filmów dokumentalnych. Jest autorem wielokrotnie nagradzanych filmów, wśród których największe sukcesy odnosiły: „Kuracja” (2004), „Antykwariat” (2005), „Na niebie, na ziemi” (2007), „III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” (2008).Mateusz Rakowicz – absolwent ASP, reżyser, scenarzysta i storyboardzista, rozrysowywał filmy m.in. A. Holland, czy W. Pasikowskiego.Andrzej Andrzejewski - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 2001 roku ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Występował w wielu teatrach, głownie warszawskich, oraz w filmach i serialach telewizyjnych. Od 2010 roku jest aktorem Teatru Kwadrat w Warszawie. Grał w m.in. "Krew z krwi", "Prawie Agaty", "Klanie", "Majce" i dziesiątkach innych.

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Przebudowa ulicy Krasińskiego w Gryfinie
Przebudowa ulicy Jaśminowej w Żórawkach
Dzienny Klub Wsparcia Społeczno-Zawodowego
Przebudowa ulicy 1 Maja w Gryfinie
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Projekt Zdalna szkoła
Matura 2020
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
U nas warto się uczyć
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek
osrodek koord rehab opiek

raport
Raport

Pobierz raport w formacie PDF

Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony