Stowarzyszenie Kulturalno-Historyczne Terra Incognita, podobnie jak w ubiegłym roku, realizuje akcję pt. „Na ratunek cennym zabytkom”. Celem jej jest zbiórka funduszy na remont jednego z najważniejszych zabytków naszego regionu – znanego z tajemniczych średniowiecznych fresków kościółka w Czachowie, w którym natychmiastowego remontu wymagają resztki cennych osiemnastowiecznych organów wykonanych przez słynnego organmistrza Joachima Wagnera oraz zwłaszcza górująca nad obiektem wieża, której przegnitą konstrukcję nadwyrężyła również potężna burza, doprowadzając do zalania kruchty.

Drugim celem akcji, wcale nie mniej ważnym, jest propagowanie wiedzy o wartości tego unikatowego obiektu oraz przysłużenie się rozprzestrzenieniu idei ratowania zabytków i rozbudzenia odpowiedzialności za zastałe tu dziedzictwo.

Akcja „Na ratunek cennym zabytkom” prowadzona jest na terenie gminy Cedynia od 22 czerwca, zaś na terenie całego powiatu Gryfino od 1 września do dnia 20 grudnia. Zebrane pieniądze zostaną przekazane parafii w dotacji celowej w dniach 27-31 grudnia 2012 r. Zbiórka pieniędzy polega na dobrowolnych wpłatach na konto stowarzyszenia o nr 22 9370 0007 0004 9155 2000 0001 z dopiskiem „Czachów” oraz na sprzedaży okolicznościowych, specjalnie wydanych na tegoroczną akcję cegiełek. Zakup ten będzie można poczynić podczas wszystkich imprez Stowarzyszenia na terenie powiatu do 20 grudnia br. Wspomóc konserwację świątyni można również w inny sposób, na przykład darami rzeczowymi lub pomocą. W tym celu należy nawiązać bezpośredni kontakt z parafią: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 505 048 008.

W ramach akcji organizatorzy zapraszają do Czachowa w dniu 21 września, gdzie o g. 19.00 odbędzie się koncert pt. „Hortus Musicus” czyli „Muzyczny Ogród”, nawiązujący do dzieła pod tym samym tytułem znanego hamburskiego kompozytora Johanna Adama Reinckena (1643-1722), przygotowany przez zespół Consortium Sedinum, działający w ramach Fundacji Akademia Muzyki Dawnej (partner akcji) i skupiający muzyków o uznanej europejskiej renomie. Koncert ten będzie wspaniałą okazją do zakupienia cegiełki oraz obejrzenia cennego obiektu.

Koncert jak i cała akcja odbywają się dzięki sponsorom: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra oraz Kawiarni – Restauracji Capri w Chojnie, a także prywatnym darowiznom.

Cenny zabytek czeka na ofiarność. Liczy się każda złotówka. Będą one własnym prywatnym wkładem na rzecz dziedzictwa kulturalnego naszej małej ojczyzny.

 Musisz żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie

 „Hortus Musicus”

Wykonawcy: Kapela dworska Consortium Sedinum w składzie:
Grzegorz Lalek, Radosław Kamieniarz – skrzypce barokowe
Paweł Muzyka – viola da gamba
Urszula Stawicka – klawesyn, kierownik artystyczny

Program koncertu:

Andrea Falconiero
Passacaglia a due con basso continuo         
Ciaccona a due con basso continuo

Marcin Mielczewski  
Canzona I a due

Mattias Weckmann
Toccata in a

Johann Adam Reincken – Sonata I a-moll

Marco Uccellini - Aria sopra la Bergamasca a due violini con basso continuo

info
Informacje - krótko

U nas warto się uczyć
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony