Tryb normalny

Tryb nocny

Kontrast

Rozmiar czcionki

Wyszukiwarka
Treść główna

W mroźny piątkowy wieczór 7 grudnia 2012 r., na sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury miała miejsce premiera już drugiej sztuki Grupy Teatralnej Gliptykos zatytułowana "Rozprawa czyli makabryczno-erotyczny dzień z życia Sądu". Na scenie, w całkowicie innych rolach niż na co dzień, występowali gryfińscy pracownicy kultury i oświaty, szefowie gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciel władz samorządowych, radni i studenci.

Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury w składzie: Kinga Andrusewicz, Magdalena Gazdecka-Goślinowska, Angelika Obitko, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Małgorzata Świtelska, Andżelika Wąsiel-Łokińska, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Rafał Guga, Jerzy Miler, Rafał Mucha, Jakub Pławski, Dariusz Ulanowski przygotowała swoje przedstawienie rok po premierze "W pewnym miasteczku". Najnowszy spektakl zawiera pewne nawiązania, skojarzenia do "W pewnym miasteczku...", które widz może odnieść do tamtego spektaklu, ale nie musi. Oba przedstawienia łączą też inne elementy - sam początek spektaklu oraz potraktowanie sceny i widowni jako całości czyli zaangażowanie publiczności (poprzednio widzowie uczestniczyli m.in. w show telewizyjnym i pogrzebie, teraz są ławnikami Sądu). Akcja dzieje się na sali sądowej podczas procesu o morderstwo w pewnym miasteczku. Obok talentu aktorskiego artyści zaprezentowali również umiejętności wokalne i taneczne. W treść sztuki (podobnie jak w poprzednim przedstawieniu) wplecione zostały gryfińskie akcenty.

Dochód ze sprzedaży programów (za symboliczną złotówkę), zarówno podczas premiery, jak i występu 19 grudnia, przekazany zostanie na rzecz koła TPD przy Szkole Podstawowej Specjalnej w Nowym Czarnowie na realizację projektu "Podarujmy im trochę świata!". Druk materiałów promujących wydarzenie (plakatów i programów) wsparli finansowo Powiat Gryfiński i drukarnia Media Druk.

Zainteresowanie spektaklem jest bardzo duże. Na występ premierowy bilety rozeszły się w kilkanaście minut. Na drugi występ, który odbędzie w środę 19 grudnia br., również już nie ma biletów. Kolejne pokazy odbędą się na 5 i 6 stycznia 2013 r.

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Przebudowa ulicy Krasińskiego w Gryfinie
Przebudowa ulicy Jaśminowej w Żórawkach
Dzienny Klub Wsparcia Społeczno-Zawodowego
Przebudowa ulicy 1 Maja w Gryfinie
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Projekt Zdalna szkoła
U nas warto się uczyć
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek
osrodek koord rehab opiek

Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony