W dniach od 6 do 8 września w Gryfinie odbywał się XIV Szkoleniowy Zlot Opiekunów Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Pierwszego dnia, w piątek po południu w Pałacyku pod Lwami uczestników powitali: zastępca dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury - Krzysztof Rudnicki, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie - Tadeusz Samoń oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfino - Robert Wójcik, który opowiedział uczestnikom zlotu o walorach turystycznych Nadleśnictwa. Po kolacji odbyło się ognisko na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Sobotę turyści spędzili na całodniowej wycieczce autokarowej po powiecie gryfińskim. Odwiedzili Krzywy Las, Dolinę Miłości w Zatoni Dolnej, rezerwat Bielinek z roślinnością kserotermiczną i stanowiskiem dębu omszonego. Następnie udali się przez Cedynię do Morynia, gdzie zwiedzili kościół pw. Ducha Świętego oraz Promenadę Wielkiego Raka nad jeziorem Morzycko. Dużym zainteresowaniem cieszyła się umiejscowiona w środkowej części promenady ścieżka dydaktyczna "Promenada Gwiazd Plejstocenu", na której ustawionych jest 10 tablic z rysunkami i opisami zwierząt żyjących w epoce lodowcowej oraz kilka postaci zwierząt w skali 1:1. Przy każdej tablicy wmontowana jest płyta z odlewem, naturalnej wielkości tropu zwierzęcia pokazanego na tablicy.

 

Ostatnim punktem wycieczki była Chojna, gdzie grupa weszła na wieżę widokową w kościele Mariackim oraz zobaczyła największy platan w Polsce.


W niedzielę, ostatni dzień zlotu, gryfiński regionalista Marian Ankiewicz opowiedział o historii Gryfina i pokazał najciekawsze zakątki miasta.

Organizatorzy Zlotu: Rada Opiekunów Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Zachodniopomorski oraz Gryfiński Dom Kultury dziękują za wsparcie imprezy: Urzędowi Miasta i Gminy Gryfino, Starostwu Powiatowemu w Gryfinie, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gryfinie oraz Nadleśnictwu Gryfino.

Źródło: www.gdk.com.pl 

info
Informacje - krótko

U nas warto się uczyć
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony